Satılık Tekneler

Race For Water, Güneş Enerjili Seyre Çıkıyor
27.04.2017 Race For Water, Güneş Enerjili Seyre Çıkıyor 31 metrelik elektrikli trimaran Race For Water, yeni dünya turu seyri için Lorient’de yeniden suya indirildi. Önceki ismi Turanor Planetsolar olan fütüristik trimaran, ilk defa 2010’da Alman tersane Knierim YachtBau tarafından inşa edilip suya indirilmişti. Elektrik enerjisiyle çalışan trimaranın tasarımını ve mühendisliğini LOMOcean Design stüdyosu tamamlamıştı.

Race For Water

Yaklaşık 4 sene sürecek olan dünya turu seyrinde, 160 beygir güç üretebilen hibrit güneş-hidrojen itiş sistemini kullanacak olan trimaran Race for Water kuruluşunun başkanı Marco Simeoni’nin belirttiği üzere, 40 metrekarelik skysail tipi uçurtma da kullanacak. 

Birleşmiş Milletler’in Cenevre’deki genel direktörü Michael Möller dahil, birçok önemli ismin dikkatini çeken bu proje, Möller tarafından şöyle açıklandı;''Bu proje, en kıymetli kaynağımız olan okyanusların korunması için çok önemli bir proje.''

Race For Water.

Race For Water
’ın seyri boyuncaki durakları da, tanıtımını en yukarılarda tutmayı hedeflediğini kanıtlıyor. Trimaran, Bermuda’da 35. America’s Cup ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boy gösterecek. Her durakta bilim adamları ve öğrencilere kapıları açık tutulacak olan Race For Water' da araştırma, antrenman ve bilgi paylaşımı yapılacak. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.