Satılık Tekneler

Quinta Essentia 55M
29.03.2016 Quinta Essentia 55M
Italian Sea Group, geçtiğimiz günlerde Quinta Essentia ismini verdikleri en son süperyatlarını denize indirdiler. İtalya’nın Toskana kentindeki tersanenin şimdiye kadar ki en büyük yatları Quinta Essentia, 55 metre uzunluğunda.

Quinta-Essentia

Çok karastersitik dış çizgilere sahip olan Quinta Essentia'nın çizimini, Manako’da faaliyetlerini sürdüren Dobroserdov Design firması gerçekleştirmiş. Bu süperyatı benzerlerinden farklı kılan en önemli özelliklerinden bir diğeri ise, hibrit tahrik sistemi. Yattaki geleneksel dizel motorlar ve iki adet elektrikli motor, değişken hız jeneratörleri ile entegre edilmiş durumda. Konuklar ve yat sahibi seyir anında gerçek sessizliğin keyfini sürerlerken, bir yandan da diğer yatlara göre daha temiz enerjiler ile seyir yapabilmenin huzurunu yaşayacaklar.

Quinta-Essentia-2

Quinta Essentia'nın iç dekorasyon projesinin tasarımını, Michela Reverberi Studio üstlenmiş. Süperyatta 12 konuk 6 büyük kamarada ağırlanıyorlar. Yat sahibinin süiti ve bir VIP kamara, 180° deniz manzaraları ile ana güvertede yer alıyor. Alt güvertedeki kamaralar ise, arzu edildiğinde iki ayrı kamaraya dönüştürülüyor. Daha büyük ölçülere sahip olan kamaralar özel misafirlere hizmet ederken, bölünmüş kamaralar charter kiralamalarda kullanılabilecek.

Quinta-Essentia-3

Quinta Essentia, çok deneyimli bir yatçı için geliştirilmiş ve gemi inşa mühendisliğini ünlü Vripack üstlenmiş. Yatta iki adet MAN motor yer alıyor ve bu motorlar ile 16,5 knot maksimum hıza erişebiliyor. 9,5 knot seyir hızında ise, 6.500 deniz mili gibi inanılmaz bir menzile ulaşabiliyor.

Quinta-Essentia-4

Quinta Essentia, ilk kez deniz severlerin karşısına Eylül ayında düzenlenecek olan Monaco Yacht Show’da çıkacak. Bu arada The Italian Sea Group, bu süperyatın yanı sıra, yıl içerisinde üç adet daha megayatı denize indirmeye hazırlanıyor. Tersanede altı adet süperyatın üretimi devam ediyor, bu yeni yatların iki yıl içerisinde denize indirilmesi planlanıyor.

Quinta-Essentia-5

Quinta Essentia, Latincede beşinci element anlamını taşıyor. Yatı sipariş eden aileye göre, beşinci element şarap.. Onlar hem şarap üretiyorlar hem de keyifle içiyorlar. Diğer dört element hava, su, toprak ve ateş. Beşinci element şarabın oluşması için hepsi elbirliği ile çalışıyorlar..
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder