Satılık Tekneler

PWA Katalonya Dünya Kupası'nda Zafer Albeau'nun!
18.06.2013 PWA Katalonya Dünya Kupası'nda Zafer Albeau'nun!

PWA (Profesyönel Rüzgar Sörfçüleri Birliği) Katalonya Dünya Kupası'nın son günü, zorlu ve önemli mücadelelerle dolu bir güne sahne oldu. Son derece değişken, sağanaklı rüzgarlar sebebiyle, son elemeler tam olarak dört saatte tamamlandı. İyi bir mücadeleyle dördüncü yarışı kazanan Fransız sörfçü Antoine Albeau (RRD - Neilpryde) bu birincilikle genel klasman liderliğini ilan edip şampiyonanın da galibi oldu.

Yarışlar boyunca aldığı mükemmel startlar ve fark yaratan süratiyle şampiyonluğu kucaklayan Albeau, dünyanın en iyi rüzgar sörfçüsü olarak kabul edilen Björn Dunkerbeck'in (Starboard - Severne) galibiyet serisine son vermiş oldu.

Açılış elemelerinde inanılması güç bir şekilde elemelerin dışında kalan Dunkerbeck, yedinci ve onuncu sonuçlarıyla, genel klasmanda yükselmeye başladı. Son eleminasyonda ise ikinci olarak puanını 44.5'e taşıdı ve 4. sıraya kadar çıktı.

PWA Katalonya Dünya Kupası'nda Zafer Albeau'nun!

Çok güzel bir organizasyon olduğunun altını çizen Albeau, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Albeau, 'Kaldığımız bu kamp bölgesinin sahibine çok teşekkür ediyorum. Burası rüzgar sörfü için gerçekten çok çok güzel bir yer. Podyumda yeni kanları görmek ayrıca mutluluk verici. Julien ile bu sene büyük bir mücadele içinde olacağımı düşünüyorum. Gelecek yıl görüşmek üzere!' diye sözlerine devam etti.

27 yaşındaki genç sörfçü Julien Quentel'in (RRD - Neilpryde) ikinciliği ve Matteo Iachino'nun (F2 - Challenger Sails) üçüncülüğü, yeni jenerasyon slalom sörfçülerinin artık üst sıraları zorlamaya başlayacağının bir kanıtı oldu.

PWA Dünya Turu'nun bir sonraki durağı Pozo olacak. 9 ile 14 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek organizasyon, www.pwaworldtour.com adresinden takip edilebilecek.

PWA Katalonya Dünya Kupası'nda Zafer Albeau'nun!

2013 PWA Katalonya

Dünya Kupası sonuçları:

1st Antoine Albeau (RRD / NeilPryde)

2nd Julien Quentel (RRD / NeilPryde)

3rd Matteo Iachino (F2 / Challenger Sails / AL360)

4th Bjorn Dunkerbeck (Starboard / Severne / Dunkerbeck Eyewear / Chris Benz)

5th Micah Buzianis (JP / MauiSails)

6th Ben Van Der Steen (Starboard / Gaastra / Mystic / Different)

7th Arnon Dagan (RRD / NeilPryde)

8th Alberto Menegatti (Starboard / Point-7)

9th Andrea Cucchi (Starboard / Point-7)

10th Cyril Moussilmani (Starboard / Severne)


http://www.pwaworldtour.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder