Satılık Tekneler

PWA Katalonya Dünya Kupası'nda 'Hesapsız' Açılış
12.06.2013 PWA Katalonya Dünya Kupası'nda 'Hesapsız' Açılış

PWA (Profesyönel Rüzgar Sörfçüleri Birliği) Dünya Turu kapsamında, Katalonya'da başlayan ve Türk sörfçüler Ertuğrul İçingir ile Enes Yılmazer'in de mücadele ettiği Dünya Kupası, öğleden sonra esmeye başlayan rüzgarla start aldı.

14.30'dan itibaren başlayan 10 knot'lık yerel rüzgar, 17.30'a kadar beş heat'in tamamlanmasını sağladı. Rüzgarın hafif ve 'kararsız' esmesi, bazı sörfçülerin beklenmeyen sonuçlar almasına sebep oldu.

Starboard-Severne board-yelken kombinasyonuyla yarışan, dünyaca ünlü sörfçü Bjorn Dunkerbeck, günün açılış heat'inde havanın azizliğine kurban giden sörfçülerden biri oldu. Üçüncü şamandırayı dönerken, ileri dörtlüde iyi bir mücadele sürdüren Dunkerbeck, aniden kesilen rüzgar sebebiyle plane olamayarak elemelere veda etti. Onunla birlikte Gonzalo Costa Hoevel (Starboard - Loft Sails), Micah Buzianis (JP - MauiSails) 'in altında gybe atarken rüzgarsız kalıp plane olamayan bir diğer sörfçü oldu ve heat 1'in dışında kadı. Heat 1'de birinci olan Oliver-Tom Schliemann (Starboard - Point-7), ikinci Casper Bouman (Angulo - NeilPryde - Mystic) ve üçüncü Peter Volwater (Fanatic - Avanti) birinci heat'i başarıyla tamamladılar.

PWA Katalonya Dünya Kupası'nda 'Hesapsız' Açılış

Rüzgarın az olması nedeniyle iyice önem kazanan ve gerilimin tırmandığı startlarda, ikinci heat'te Enes Yılmazer (JP - NeilPryde) fodepar olan sörfçülerden bir tanesiydi.

Üçüncü heat'te ise ilk dörde girmeyi başaran Antoine Questel (Starboard - Loft Sails), Tristan Algret (Patrik - Loft Sails - Mystic), Damien Le Guen (Exocet) ve Finian Maynard (RRD - Avanti) bir sonraki tura kalmayı başardı.

Yapılan dördüncü heat'te, birbirlerinin ensesinden ayrılmayan Nicolas Warembourg (Patrik - Loft Sails - Mystic) ve Valentin Brault (Exocet) çok az farkla dördüncü ve beşinci oldular. Büyük mücadele sonucu bir sonraki tura kalmayı başaran Warembourg'un önünde, Arnon Dagan (RRD - NeilPryde), Antoine Albeau (RRD - NeilPryde) ve Pieter Bijl (Angulo - NeilPryde) finiş verdi. Ertuğrul İçingir ise altıncı bitirdi.

PWA Katalonya Dünya Kupası'nda 'Hesapsız' Açılış

Günün son heat'inde kazanan, genç Alman sörfçü Sebastian Kordel (Gaastra) oldu, arkasından Ludovic Jossin (Patrik - Loft Sails), Maciek Rutkowski (Patrik - Point-7) ve Julien Quentel (JP -NeilPryde) bitirdi.

Tamamlanan 5 heat'in ardından, yapılmak istenen 6 ve 7. heat'ler, rüzgarın gücünü iyice kaybetmesiyle iptal edildi ve bir sonraki güne kaldı.

Costa Brava'da gerçekleşen Katalonya yarışları, 16 Haziran'a kadar sürecek.

http://www.pwaworldtour.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder