Satılık Tekneler

Proteksan’a Yeni Ortak
23.12.2014 Proteksan’a Yeni Ortak
Son zamanlarda endüstride çokça konuşulan Proteksan’ın satışı konusundaki detaylar açığa çıkmaya başladı. Oceanco tersanesinin de sahibi, Umman’lı yatırımcı Mohammed Al Barwani’nin tersaneye olan ilgisi uzun zamandır biliniyordu. Her ne kadar Proteksan CEO’su Mehmet Karabeyoğlu, uzun süre konu hakkında konuşmadıktan sonra en son yaptığı açıklamada “Henüz hiç bir olmadı” demiş olsa da, uluslararası medyada Dünyaca tanınan Türk tersanesinin ortaktık yapısının değiştiğine ilişkin haberler yayınlanmakta.

Proteksan’a Yeni Ortak

Proteksan’ın yeni ortak yapısının duyurulmasının yanı sıra, aldığı iki yeni sipariş ile de ortaklık yapısının güçlenmesinin etkili olduğu konuşuluyor.

Siparişi alınan 81 metre uzunluğundaki Andrew Winch yatı 32 ay içinde, ve 47 metre uzunluğundaki H2 Yacht Design yatı ise 18 ay içinde teslim edilmek üzere kontratları imzalandı. Alınan bilgiler doğrultusunda yeni yatırımcı Mohammed Al Barwani sahip olduğu hisseler ile ünlü Türk tersanesinin kontrolünü elinde bulunduracak duruma geçti.

Proteksan’a Yeni Ortak

Bir başka kaynakta Proteksan CEO Mehmet Karabeyoğlu’nun yayınlanan açıklamasında; “Mohammed Al Barwani ile yaklaşık dört yıldır tanışıyoruz, her zaman bizim tersanemize olan ilgisini dile getiriyordu. Ortağımın vefatı sonrasında tekrar geldi ve konuştuk.” dediği yer almasına rağmen, net bir şekilde ortak olduklarını veya yeni ortaklık yapısı hakkında bilgi vermiyor.

Yeni ortaklık sonrasında Barwani sahibi olduğu diğer tersane Oceanco’da, 80 metreden uzun yatlara konsantre olmayı ve 40 – 80 metre arasındaki yatları ise Proteksan’da üretmeyi planlıyor.

Yine alınan bilgiler doğrultusunda uluslararası piyasalarda güçlenen yapısı ile 7-8 siparişin kısa sürede peş peşe açıklanması bekleniyor.

Proteksan’a Yeni Ortak

Proteksan’a ortak olduğu ifade edilen Mohammed Al Barwani'nin petrol, doğal gaz, üretim ve madencilik konularında Avrupa, Ortadoğu ve Asya Pasifik bölgelerinde MB Holding Company LLC firması ile yatırımlarda bulunduğu biliniyor.

Proteksan ise satış veya ortaklık yapısı değişimi konusunda net bir açıklama yapmaktan şu anda uzak duruyor. Bu konuda firmadan yapılacak olan bir açıklamayı yatvitrini okuyucuları ile paylaşacağız.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.