Satılık Tekneler

Proteksan Turquois'den Resmi Açıklama Yapıldı
05.01.2015 Proteksan Turquois'den Resmi Açıklama Yapıldı
Yeni yıl öncesinde yaptığımız haberde yatvitrini okuyucularına Proteksan Turquoise tersanesinin, ortaklık yapısında değişimler olabileceği şeklinde uluslararası basında duyumlar olduğunu yazmıştık. Proteksan Turquoise tersanesinin yeni büyük ortağı Mohammed Al Barwani. Dr. Barwani ve Proteksan CEO’su Mehmet Karabeyoğlu yeni ortaklık yapısının değişimi konusunda açıklamalar yaptılar.

Proteksan Turquoise Resmi Açıklama Yapıldı

Dr. Al Barwani 2010 yılında da Hollanda’nın önde gelen tersanelerinden Oceanco tersanesini satın almıştı. Proteksan Turquoise ise Barwani’nin süperyat endüstrisindeki ikinci büyük yatırımı olacak.

Proteksan Turquoise 2001 yılında Mehmet Karabeyoğlu ve eski ortağı Hayati Kamhi tarafından kurulmuştu. İstanbul Tuzla’daki tersanede geçen 14 yıl içinde, yirmi süperyat üretilmişti. Bunlar arasında 2011’de 70.5 metre uzunluğundaki Talisman, 2012’de teslim edilen 72.64 metre uzunluğundaki Vicky ve 2013’de teslim edilen 50.40 metre uzunluğundaki Ileria ilk anda sayabileceğimizi süperyatlar.

Proteksan Turquoise Resmi Açıklama Yapıldı

Oceanco ve Proteksan Turquoise tersaneleri arasında oluşabilecek operasyonel sinerji kesin olsa da, Dr. Barwani iki tersanenin birbirinden ayrı ve bağımsız kalacaklarını söyledikten sonra; “Tam olarak bu iki marka arasındaki farklılıklara saygı göstereceğim. Her birinin kendi alanında ayrı bir yeri var ve bu nedenle ikisine de yatırım yaptım. Farklı müşteri segmentlerinin farklı ihtiyaçları var ve bu ihtiyaçları karşılamanın en iyi yolu farklı stratejiler.” dedi.

Proteksan Turquoise Resmi Açıklama Yapıldı

Proteksan Turquoise CEO’su Mehmet Karabeyoğlu ise açıklamasında;  “Tersanemiz için çok önemli bir gelişme. Mohammed Al Barwani çok başarılı bir iş adamı, başarılı bir yatırımcı. Çok geniş yelpazede petrol, madencilik, mühendislik, turizm ve sigorta konularında yatırımları var.” dedi.

Proteksan Turquoise tersanesinde halen iki süperyatın üretimi devam ediyor. İlki 2018 yılında teslim edilmesi planlanan, Andrew Winch projesi olan 81 metre uzunluğunda ve diğeri ise 2016 yılında teslim edilecek olan H2 Yacht Design tarafından yeniden tasarlanan 47 metre uzunluğunda bir başka proje.


yatvitrini.com
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

İnşallah sizlerle çalışmak nasip olur..

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder