Satılık Tekneler

Project Lay
01.11.2016 Project Lay Alman yat ve gemi tasarımcısı Frank Neubelt, Türk yat üreticisi Bilgin Yachts için 46 metre uzunluğundaki “Project Lay” süperyatını geliştirdİ. Okyanus aşırı ve zor denizlerde seyahat yapabilecek olan yatın açılı, kararlı çizgileri, ters açılı burun tasarımı denizci kabiliyetini arttırıyor.

Project Lay

Yatta toplam 10 konuk ağırlanabilecek. Ana master kamara yatın ana güvertesinde ve 9 metreyi bulan genişliğinin tamamını kullanıyor. İçerisinde bir de yat sahibinin özel çalışma ofisi bulunuyor. Diğer 4 konuk kamarası ise yatın alt güvertesinde konumlandırılmış.

Jakuzi havuzunun da yer aldığı kıç güvertesine açılan kayar cam kapılar, salona ilave hacim katıyor. Diğer dış dinlenme alanları arasında, geniş güneşlenme güvertesinde bir diğer ikinci spa havuzu bulunuyor. Yatın yüzme platformu, kıç güvertedeki yukarı açılan tender servis garaj kapağı ile mükemmel şekilde tamamlanmış.

Project Lay2

Yatın ön güvertesinde büyük güneşlenme alanları ve pek çok su oyuncağının saklanabileceği bir depolama dolabı bulunuyor. Bu bölüm arzu edildiğinde Volocopter VC200 helikopterin inebileceği helikopter pistine dönüşebiliyor.

Project Lay, hibrid itiş güç sistemi ile donatılarak sessiz seyir imkanı elde etmesine rağmen, arzu edildiğinde maksimum hıza çıkabilecek. Konsept yatın iç hacminin toplamı 495 gros ton olacak ve projenin üretim sürecinde teknik proje yönetimini Fatih Dalkıran üstlenecek.

Bilgin Yachts tersanelerinde halen 80 metre uzunluğundaki ve tamamlandığında Türkiye’nin en büyük süperyatı olacak Bilgin 263'ün üretimine devam ediliyor. Aynı gövdenin bir ikincisinin ise, 2020 yılında teslim edilmek üzere geliştirme çalışmalarına başlandığı da duyumlar arasında yer alıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.