Satılık Tekneler

Proje Overblue
30.04.2015 Proje Overblue
2015 yılının belki de en enteresan yatı, tekne/ev konseptindeki Proje Overblue olacaktır. Proje Overblue, su üzerinde yaşama yeni bir standart getiriyor. Bu yenilikçi konsept, geleneksel bir ev kavramını da altüst ediyor ve klasik anlamda yaşamı tartışmaya açıyor, yeni dinamik ve çağdaş vizyon sunuyor. Proje Overblue, tamamen yeni bir yaşam tarzı yaratıyor. Artık insanlar nerede, nasıl isterlerse öyle yaşayacaklar..

Proje Overblue

Proje Overblue, oldukça tanınmış bir tasarımcı ve mimar, Stefano Foschi Nolletti & Nolletti Stüdyo işbirliği içinde tasarlanmış. Elde edilen bu sonuçta, uzun zaman alan bir denizcilik deneyimi ve tutkusu yanı sıra, doğru, iyi bir analitik yaklaşım ile insanların aradıkları konfor, güvenlik, yenilik, verimlilik ve macera bu üründe bir araya getirilmiş. Proje Overblue, tüm bunları gerçekleştirmek ve etkinleştirmek için modern bir evin konforunu sunuyor. Tüm koşullarda seyir yapabiliyor, tamamıyla yenilikçi çözümler sunuyor, bakımı kolay, ekolojik ve uygun fiyatlı..

Proje Overblue-1

Yeni bir İtalyan yat firması Overblue’nun üretimi olan bu yat, uzun zamandır gördüğünüz en ilginç tekne olabilir.
İlk bakışta yatvitrini.com okuyucuları ile Kasım ayında paylaştığımız, Alman Schaaf tersanesinin ürettiği “The Cube”u size çağrışım yapmış olabilir. Ancak Proje Overblue, her ne kadar bir tekne/ev olarak görünse de, gerçek  bir tekne. Proje Overblue'nun iki modeli bulunuyor. Bunlar, 44’ ve 54’ uzunluğunda tekneler. 

Proje Overblue-2
Proje Overblue-3 Proje Overblue-4
Proje Overblue-5 Proje Overblue-6
Proje Overblue-7 Proje Overblue-8

44’ Proje Overblue iki adet 75 HP motor ile donatılmış. Verilen bilgiye göre bu güç ile Proje Overblue 44’ 16 knot hıza ulaşabiliyor. İkiz 75 HP motorlar ile bu hıza erişmek inanılmaz bir ekonomi. 54’ Proje Overblue ise, oldukça güçlü ikiz 350 HP motorları ile 24 knot hıza erişebiliyor. 

Proje Overblue-9

Proje Overblue için bir diğer yenilikçi yaklaşım ise, bu yatın inşası. Gövde, üst yapı, flybridge hepsi bir bütün parça gibi, tüm tekne fiberglastan üretiliyor. Bu durumda yapım tekniğinde, önemli bir maliyet tasarrufu da elde ediliyor.

Proje Overblue-10 Proje Overblue-11

Proje Overblue zincirinin son halkası olan Overblue 64 ise, henüz tasarım aşamasında. Overblue 64, gerçek lüks bir dünyanın kişiselleştirilmesi ve bireyselleştirilmesindeki sınırları keşfetmeyi sağlayacak.
 
http://www.overblue.it/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

çok güzel bir proje

over blue 54 'in fiyatı nedir acaba

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder