Satılık Tekneler

Princess Yachts'ta Yeni Yapılanma
08.01.2016 Princess Yachts'ta Yeni Yapılanma
Princess Yachts, büyük ölçekli yeniden yapılanma ve yatırım programı çerçevesinde 350 çalışanını işten çıkarttı. Çok güçlü siparişleri olmasına rağmen İngiltere’nin Plymouth kentinde yarı özel süperyat üreticisi verimliği ve işletmenin geleceğini güvence altına almak gerekçesi ile, 350 çalışanı ile yollarını ayırdı.
Princess Yachts tarafından yapılan açıklamada; “İngiliz yat endüstrisi için 2015 yılı zorlu bir yıl olarak geride bırakıldı.” ifadesine yer verildi.

princess-yachts

İngiliz yat endüstrisinden son zamanlarda olumsuz bilgiler geliyordu. Bir kaç zaman öncesinde Fairline Boats, kayyum yönetimine girmiş ve satışı için pazarlama çalışmalarına başlanmıştı. 

Sunseeker da son yıllarda yüzlerce çalışanını işten çıkartmıştı. Şu anda ise, yeni modellerinin projelerini desteklemek ve tamamlamak için 100 yeni işçi ile kısa süre için alım yapmayı planlıyor.

Princess Yachts, İngiliz yat endüstrisinin finansal krize girdiği dönemlerde, üst düzey personelini korumuş, altyapısını büyütmüş ve yeni modeller geliştirmeyi başarmıştı. Yeni seri süperyatlarının üretimi bu yıl başlayacak olan tersanede, işten ayrılanlar olmasına rağmen halen çalışmakta olan 2.000 personeli ile geliştirilen iş planı sayesinde, iş gücü kaybı olmadan üretimin devam edeceği bekleniyor. Ancak bu açıklamaya göre, iş gücü kayıplarının özellikle geri planda geliştirme ve üretim planlama bölümlerinde olacağı tahmin ediliyor.

princess-yachts-2

Princess Yachts Genel Müdürü Chris Gates yaptığı açıklamada, işten çıkartmaların sonrasında küçük bir değişim olmadığını, ancak şirketin geçirmekte olduğu evrim sürecinde olabildiğince işi korumak açısından, en doğru karar olduğunu söyledi.

Yatırım programına, Princess'ın M Class, S Class, V Class ve  Flybridge yat modellerini geliştirme amacıyla başlanmıştı. En son tanıtılan Princess 30M, 2016 yılının ilk yat buluşması Dusseldorf Boat Show’da sergilenecek.

İngiliz yat endüstrisindeki tersanelerdeki işten çıkartmaların duyulmasına rağmen, 2016 yılı siparişlerine bakıldığında İngiltere, son yılların en sağlam siparişlerini de almış durumda. Aslında Avrupa’daki finansal krizden sonra süperyatlar, başta Türkiye olmak üzere artık dünyanın farklı bölgelerinde çok başarılı bir biçimde üretiliyor.
 
www.boatinternational.com
www.princessyachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.