Satılık Tekneler

Princess Yachts İçin Zor Günler Geride Kalıyor
14.10.2016 Princess Yachts İçin Zor Günler Geride Kalıyor Princess Yachts şirketinden yapılan açıklamaya göre, şirket 2015 yılında vergi öncesinde 20 milyon pound zarar etti. Ancak, mali açıdan zor günlerde olmasına rağmen İngiltere’nin Plymouth kentinde faaliyetlerini sürdüren şirketin, Southampton, Cannes ve Monaco yat fuarlarında aldığı siparişler ile zor günleri kolaylıkla aşacağı umut ediliyor.

Princess Yachts

Şirket tarafından yapılan mali duyuruda;
“Tarihinin en zor yılı sonrasında Princess Yachts International Plc (PYI) şirketi, 31 Aralık 2015 itibarı ile 201.23 milyon ciro yaptığı ve vergi öncesinde 20,25 milyon pound zararı olduğunu duyurdu. Şirketin 2014 yılı cirosu ise 239,63 milyon pound olmuştu.

Hayal kırıklığı olarak tanımlanan yıl için olağanüstü faktörler rol oynamıştır. 2014 yılındaki kasırga gücündeki fırtınanın sebep olduğu, uzun süre içerisinde ortaya çıkan stok, üretim tesisleri ve üretim gecikmelerini sterlin kurlarındaki etkiler daha da arttırmıştır. 2015 yılındaki operasyonlar içerinde Princess Yachts International modellerinden, yüksek kar marjı olan modellerin ömürlerini tamamlamış olması kayıpları arttırmıştır.

Princess Yachts-2

Bu arada Princess Yachts International – PYI üretim serisini güçlendirmiş, en son moda altı yeni model seriye bir kaç ay gibi kısa süre eklenmiştir. Ayrıca, yönetime Antony Sheriff İcra Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.
Daha önceden McLaren Otomotiv’in CEO’su olan ve Fiat şirketlerinde pek çok üst düzey görevler üstlenen Antony Sheriff, kendi sınıfının en lüks ürünleri ve karlı işlerin geliştirilmesi konusunda önemli başarılara sahip olması sayesinde, şirkete büyük katkı yapması bekleniyor.

Zaten, PYI sonuçları ortaya çıkan 2016 yılının ilk çeyreğindeki ölçülebilir değerler ile de, eski performansına dönüş konusunda somut işaretler vermektedir. Şirketin aldığı siparişler, 2007 yılından bu yana en üst düzeye ulaşmış durumda. Eylül ayında Cannes Boat Show’da rekor satış gerçekleşti. Ticari koşullar sterlin bazlı döviz kurları için daha elverişli bir duruma geldi.

Princess Yachts-3

Önemli ölçüde, Princess iddialı ürün geliştirme stratejisi ve yeni ürün yenileme döngüsünde uzun vadeli bir iş planını başlattı ve şimdi şirketin kilit bölümlerine hedeflerin gerçekleşmesi için yetenekli uzmanlara işe alındı.
İcra kurulu 2016 ve 2017 yılında şirketin güvenli sulara doğru yüzeceğini tahmin ediyor. Şimdiden 14 milyon pound, PYI’nin toplam 55 milyon pound tutacak üç yıllık yatırım programına verilmiş durumda. Yeni yatırım programı ile, PYI ürün portföyü gelişecek ve üretimi geliştirilerek Plymouth tesislerinde ilave 2.000 personel daha alınacak.”


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder