Satılık Tekneler

Powerboat Şampiyonları, Monte Carlo'da Ödüllerini Aldılar
07.03.2016 Powerboat Şampiyonları, Monte Carlo'da Ödüllerini Aldılar
U.I.M. (International Union of Motonautique) Şampiyonlar Ödül Töreni gecesi, 7. kez Monte Carlo’da, 2015 yılında Dünya Şampiyonluğu unvanına erişen 64 sporcu pilotu bir araya getirdi. U.I.M. Şampiyonlar ödül töreni gecesinin onur konukları ise, Klaus Dibiasi ve Renato Molinari oldular. Ayrıca, çevresel sürdürülebilirlik ve güvenlik konusunda da UIM, motoryat üreticisi endüstri firmalarına da ödüller sundu. Tören 5 Mart gecesi, Monte Carlo’nun ünlü Salle des Etoiles salonlarında düzenlendi.

U.I.M. (International Union of Motonautique) Şampiyonlar Ödül Töreni

400’den fazla VIP konuk, spor ve denizcilik sektörü temsilcileri, Olimpiyat Komitesi temsilcilerinin de katılımı ile gerçekleşen gecede, ev sahipliğini UIM Başkanı Dr. Raffaele Chiulli üstlendi.

Dünyada son yıllarda büyük bir gelişme gösteren, Motonotik sporunun uluslararası federasyon başkanı Dr. Raffaele Chiulli açılış konuşmasında; “Bu yıl Şampiyonlar Gecesi'ni yedinci kez düzenlemekten dolayı gurur içindeyiz. Denizi ve motorlu deniz sporlarını sevenler, küresel anlamda son dönemlerde büyük bir artış içindedir, ilgilerine teşekkür ederiz.” dedi.

Başkan ödül töreni sırasında düzenlenen basın toplantısında da, uluslararası federasyon için Gençlik Olimpiyatlarını spor adına hedef olarak gösterdi. Chiulli, federasyon başkanlığına geçtiğimiz yıl Ekim ayında yeniden seçilmiş ve seçimlerdeki ana hedefini, sporu olimpiyatlara taşımak olarak ortaya koymuştu. Hedefe ulaşma yolunda ilk aşama olarak, Gençlik Olimpiyatları daha gerçekçi bir basamak olacaktır.

U.I.M. (International Union of Motonautique) Şampiyonlar Ödül Töreni-2

Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları, bir sporun olimpiyatlarda yarışan bir spor olabilmesi için hem kendisini denemesi, hem de bir üst aşamaya ulaşması için güvenilir bir liman olmuştur. Bir sonraki Gençlik Olimpiyat Oyunları 2018 yılında Buenos Aires’te düzenlenecek. 2022 yılında Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunlarının nerede düzenleneceği ise henüz belirlenmedi.

UIM Başkanı Dr. Raffaele Chiulli, halen yürütmekte olduğu ARISF (Association of IOC-Recognised Sports) ve SportAccord Başkan Yardımcılığı görevlerinin de kendisine verdiği güvenle; “Biz bunu başarabiliriz. Federasyonumuz bünyesinde pek çok gençlik programı projesi yürütülmektedir. Yeni engelleri ortadan kaldırabilecek gücümüz var. Gençlik Olimpiyat Oyunlarına sadece spor olarak bakmamak gerekiyor. Bu organizasyonlar gelecek bir birikim ve bir kültür olmaktadır.” diyor.

Ödül törenine dünyanın pek çok ülkesinden; Amerikalı, Rus, Alman, İtalyan, İspanyol, İsviçreli, Kanadalı, Estonyalı, Macar, Fransız, Güney Afrikalı, İngiliz, Hırvat, İsveçli ve Slovak sporcular katıldılar. Genç nesiller için büyük değerler taşıyan ve ilham kaynağı olacağı düşünülen Klaus Dibiasi ve Renato Molinari’ye, ödül gecesinde sadakat ve cesaret ödülleri verildi. Ödül gecesinin sunuculuğunu ise, Dünya güzeli İtalyan Valeria Altobelli yaptı.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.