Satılık Tekneler

Porto Montenegro Satıldı
09.05.2016 Porto Montenegro Satıldı Karadağ marinası Porto Montenegro’nun, Dubai devletinin yatırım şirketi olarak bilinen “Investment Corporation of Dubai” (ICD) tarafından satın alındığı açıklandı. Porto Montenegro Marina ve Resort’un, Karadağ kentinin deniz kenarının yeniden yapılandırılmasını üstlenen Monteport Capital firmasından satışı yapıldı.

porto-montenegro

Dünyanın en güzel marinalarından birisi olan Porto Montenegro, 2015 yılında Superyacht Marina ödülünü kazanmıştı.

Porto Karadağ Marina ve Resort’un satın alınması, Dubai devlet yatırımlarının, yüksek kalitedeki uluslararası portföyüne katılan son değer oldu. Dubai fonlarının ilk kez Karadağ’a girişi ve yine fonun ilk kez yat marina sektörüne yaptığı yatırım ile, ICD 'nin bu yatırımı ilk olacak. 

Mohammed Al Shaibani

ICD’nin icra kurulu başkanı ve CEO’su Ekselansları Mohammed Al Shaibani, satın almanın duyurulduğu basın toplantısındaki yaptığı konuşmada; “Dünyaca ünlü Porto Montenegro'yu, hem marina hem de onun çevresindeki yapıları ile birlikte, ICD açısından dikkat çekici bir büyüme potansiyeli olması nedeniyle, başarılı bir iş olarak görmekteyiz. Ayrıca, bu satın alma bizlerin uluslararası lüks gayrimenkul ve yat ağırlama sektörlerine, yeni genişleme planlarımıza uygun olarak önemli bir yatırım olacaktır.” dedi.

Çalışma yaşamına 1998' de Amerika’daki Bilgisayar Mühendisliği sonrasında, ülkesine döndükten sonra ilk olarak Dubai Limanları ve Jebel Ali Serbest Bölgesi'nde başlayan Ekselansları Mohammed Al Shaibani için, Porto Montenegro yeniden denizcilik sektörüne dönüş şeklinde tanımlanabilir. 

Mohammed Al Shaibani-22

Dubai kraliyet ailesinin fonlarının yönetimini yapan ve faaliyetlerini İngiltere Londra’da sürdüren ICD, yaptığı son büyük satın almanın yanı sıra, halen Royal Atlantis Resort ve Residans projesinin pazarlama faaliyetlerini yürütüyor. Royal Atlantis Resort ve Residans projesi, Dubai’de Palm Jumeirah sahillerinde Atlantis’i yansıtacak özel temalı otel odaları, süitler ve lüks apartmanlardan oluşacak.

ICD, geçen yıl lüks otelcilik sektöründe büyük yatırımları ile adından söz ettirmişti. Washington D.C.’deki W Hotel, New York’daki Mandarin Oriental Hotel ve Güney Afrika’nın Cape Town kentindeki One & Only otellerinin hisseleri geçen yıl grup tarafından satın alınmıştı.

Yatırım grubunun son zamanlarda, One & Only, Atlantis ve Mazagan markalarının uluslararası operatörü olan Kerzner International Holdings Limited (KIHL) ile de, satın alınması konusunda ilgilenmekte olduğu biliniyor.

Emre Güler
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.