Satılık Tekneler

Porto Cervo’da ‘devler’in kapışması sona erdi
14.09.2015 Porto Cervo’da ‘devler’in kapışması sona erdi
18 knot esen, ‘scirocco’ isimli Porto Cervo’nun meşhur rüzgarında sona eren Maxi Yacht Rolex Cup ve Rolex Maxi 72 Dünya Şampiyonası, oldukça heyecanlı yarışlara sahne oldu. 18 ile 66 metre aralığını dolduran 40 adet dev yelkenli, yarış haftası boyunca muazzam görüntüler sergiledi.

Inoui (Supermaxi) - Maxi Yacht-Rolex-Cup 2015

Porto Cervo’da bu yıl 26.’sı tamamlanan yarış haftası, Yacht Club Costa Smeralda ev sahipliğinde organize edildi. Rolex ana sponsorluğu ve Maxi Association işbirliği ile desteklenen yarışlarda dünyaca ünlü yelkenli yatlar birbirleriyle yarıştı. 

Supernikka (Minimaxi Racing) - Maxi Yacht Rolex Cup 2015

Denize indiği tarihten itibaren kırdığı rekorlarla adından söz ettiren 100 feet boyundaki Comanche, hafta boyunca yine etkileyici performanslar sergiledi. Maxi 72 sınıfında Bella Mente birinci olurken, Wally sınıfının galibi Open Season oldu. Minimaxi Racing sınıfında Supernikka, Minimaxi RC/SOT sınıfında H2O ve Maxi R/C sınıfında Windfall birinci oldu. Supermaxi sınıfının birincisi ise 108 feet’lik Inoui yatı oldu.

Comanche (Maxi Racing) - Maxi Yacht-Rolex-Cup 2015

Maxi sınıfı yelkenli yatların bir sonraki durağı Karayipler olacak. Nisan 2016’da gerçekleşecek olan Maxi Yacht Rolex Caribbean Cup, Karayiplerin Virgin Gorda adasında gerçekleşecek. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder