Satılık Tekneler

Pınar Kaynar Avrupa Şampiyonu oldu
22.07.2014 Pınar Kaynar Avrupa Şampiyonu oldu

Laser Radial sınıfı sporcumuz Pınar KAYNAR, 12-19 Temmuz 2014 tarihinde İtalya’da düzenlenen Laser Radial ve Laser Standart U21 Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiği üstün performansı sonunda birincilik kürsüsüne çıkarak Laser Radial U21 Avrupa Şampiyonu olmuştur.


Türkiye Yelken Federasyonu’nun Olimpik programı çerçevesinde düzenlenen Milli Takım Kampları meyvelerini vermeye başladı. Laser Radial ve Laser Standart U21 Avrupa Şampiyonası öncesinde 06-13 Temmuz 2014 tarihleri arasında İtalya’da yapılan hazırlık kampında Milli Takım sporcularının, yarışın yapılacağı bölgenin iklimine ayak uydurması sağlandı. Giedrius GUZYS antrenörlüğünde yapılan kampın ardından çıkılan ilk sınavda da önemli bir başarıya imza atıldı. Laser Radial sınıfı sporcumuz Pınar Kaynar katıldığı tüm yarışlarda gösterdiği performansıyla, şampiyonluğa ulaşarak gururumuz olmuştur. 21 ülkeden 55 kadın sporcuyla  mücadele edip, 10 yarış sonunda en yakın rakibine 40 puan fark atarak şampiyon olan milli yelkenci Pınar Kaynar, 5 yarışı da birinci olarak tamamladı.


Şampiyonada ülkemizi ayrıca; Laser Radial bayanlar sınıfında Pınar KAYNAR, Ecem GÜZEL, Laser Standart erkekler sınıfında Alp RODOPMAN, Onur ÖZKAYA, temsil etmişlerdir.


Kaynar: Şampiyonluğun hayalini kuruyordum

Şampiyonluğun hayalini kurduğunu dile getiren şampiyon sporcumuz Pınar Kaynar ise başarısını şu sözlerle değerlendirdi:

‘Öncelikle aralık ayında geçirdiğim sakatlıktan sonra 4 ay yelken yapamadım. Ve bu beni daha da çok motive etti. Bu şampiyonluğun hayalini uzun zamandır kuruyordum. Ve her gün bu hedef için antrenman yaptım. Sakatlığımdan sonra nisan ayında World Cup'larda yarışarak ve kamplarla birlikte birçok hazırlık yaptık. Rakiplerimle 'Senior' kategorisinde de yarıştığımız için birbirimize aşinaydık. Sonuç olarak 55 sporcu arasında 1. olarak şampiyonluğa imzamı attım’ dedi.


Kaynak: Türkiye Yelken Federasyonu




YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.