Satılık Tekneler

Philippe Briand’ın 30 Metrelik Konsepti : Egoist
10.01.2017 Philippe Briand’ın 30 Metrelik Konsepti : Egoist Fransız tasarımcı Philippe Briand, 30 metrelik yeni konsept yelkenlisi Egoist’in detaylarını açıkladı. Karbon fiber malzemeden tasarlanan yelkenli, sadece tek kamaraya sahip ve mürettebatsız seyir yapabiliyor.

Egoist

Egoist isimli tasarım, klasik Eastern Seaboards stiline sahip. Sadece 3 kişilik tecrübeli bir ekiple kolayca kontrol edilebilen yelkenli, yat yarışları için de uygun.

Egoist.

Yelkenlinin alt güvertesinde, suit master kamara baş tarafta konumlanıyor. Alt güvertede geniş bir salon ve mutfak bölümü mevcut. Kıç tarafta yelken ekipmanları saklamak için tasarlanan bölüm, kamara olarak da düzenlenebiliyor.

Egoist..

Zamandan arınmış, klasik çizgilere sahip olan Egoist’in mühendisliği; süratli ve rekabetçi bir yarış yatı fikriyle tamamlanmış. Geniş resme bakıldığında konsept tasarım Egoist, tecrübeli ve modern bir yelkencinin yatı izlenimi yaratıyor. Boş ağırlığı 45 ton olan ve 6 metre genişliğindeki yelkenlinin 4 metre draftı bulunacak.

Egoist...

Egoist’in performanslı yapısının verdiği yarışçı karakterinin yanı sıra, denizci bir çiftin kısa seyirler için baş başa kullanabileceği benzersiz bir yat olduğunun altını çizen tasarımcısı Briand, yelkenlinin iki yıldan kısa bir sürede inşa edilebileceğini söylüyor. ''30 metrelik Comanche’yi 10 aydan kısa bir sürede inşa eden Hodgdon Yachts, konsept tasarımım Egoist’i iki yıldan önce tamamlayabilir.''

Egoist....

Egosit'in tasarımcısı Philippe Briand yeni fikirler geliştirme başarısının yanı sıra, şimdiye kadar kazandığı 31 uluslararası ödülle birlikte saygın bir tasarımcı olarak bilinmektedir. Philippe Briand ve tasarım ekibi, halen 28 metrelik bir başka yelkenli üzerinde çalışıyorlar. Ayrıca 55 ile 90 metre arası farklı uzunluklarda, 3 farklı yelkenli projesi için müşteriler ile görüşmeleri sürdürüyorlar.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.