Satılık Tekneler

Perini Navi ''Sybaris'' 70 M
11.12.2014 Perini Navi ''Sybaris'' 70 M
İtalyan Perini Navi tersanesinin son projesi, 70 metre uzunluğundaki çift direkli yelkenli Sybaris. Perini Navi tersanesinin, teknik ve tasarım ofisinde gemi inşa mühendisliği, mimari ve yelken planları konularını Philippe Briand üstlenmiş. İç tasarımı, Amerikan PH Design desteği ile üretime başlanacak. Sybaris çift direkli yelkenlisi, Perini Navi tersanesinin ürettiği en büyük ikinci yelkenli olacak.

Perini Navi ''Sybaris'' 70 m

Sybaris yelkenlisinin standart dışı özelliklerinden biri, yatın arka bölümünden kaptan köşküne kadar yer alan 30 metre uzunluğundaki konuk ağırlama salonu. Bu mekana dört metre genişliğindeki kayar kapılardan geçerek giriliyor. Ana salonda konukların muhteşem panoramik manzarayı tam anlamıyla yaşamaları için, salonun ortasında kolonlar bulunmuyor.

Perini Navi ''Sybaris'' 70 m

70 metre uzunluğundaki çift direkli yelkenlinin iç tasarımında; yelkenli için özel tasarlanmış, mobilyalarda çağdaş ve yapısal sanatı yansıtan çizgiler ile birlikte titanyum gibi yüksek kaliteli, teknolojik malzemeler kullanılarak konukların lüksün en üst seviyesini hissetmeleri sağlanmış.

Perini Navi ''Sybaris'' 70 m Perini Navi ''Sybaris'' 70 m

18 metre uzunluğundaki üst güverte konukların rahatlama, eğlenme ve güneşlenmeleri için eşsiz bir açık hava mekanı sunuyor.

Perini Navi ''Sybaris'' 70 m

Sybaris yelkenlisinin gövdesi ve üst güvertesi tamamen alüminyum olarak üretilmiş. Karbon fiber Rondal direkler 72 metre ve 62 metre yüksekliğinde olup, 3.000 metre kare alana sahip yelkenlere ev sahipliği yapacaklar. Yelkenlide 3 adet tender bulunuyor, 7 metre uzunluğundaki Cockwells tenderdan bir tanesi limo tender olarak hizmet verecek. Ayrıca alt güverteye konumlanmış, bir adet 4,5 metre uzunluğunda kurtarma tenderı da bulunuyor.Omurgadaki salma derinliği ise 4,5 metre ile 11,7 metre arasında değişkenliğe sahip.

Perini Navi ''Sybaris'' 70 m

Sybaris yelkenlisinin benzersiz bir özelliği de üç değişken hız jeneratörlerinin varlığı. Bu sayede onaylı lityum polimer akülerde depolanan enerji, yelkenlinin ana elektrik sistemine aktarılarak Perini Navi’nin bir yelkenlide kullandığı ilk teknolojik gelişme olacak. Bu sistemin kullanılacak olması; enerji kayıplarını azaltması, düşük yakıt tüketimi sağlaması, düşük bakım maliyeti, hafifletilmiş ağırlık ve temiz DC elektrik enerjisinin yüksek kalitede kolay dağıtımını temin edecektir.

Yatın yeni yelken kontrol sistemi sayesinde, bir dizi gerilim ölçer ile yükleri sürekli olarak göstergelerinde izlemek mümkün. Yeni nesil sportif yelkenlilerde kullanılan en son teknoloji ve kalitede ekipmanlar ile malzemeler kullanılıyor.

Perini Navi ''Sybaris'' 70 m

Perini Navi’nin en son üretimi olan Sybaris yelkenlisi gelecek yıl denize indirilecek. Gelecek yaz aylarında da, konuklarını performansı ve konforu ile ağırlamak için hazır olacak.


Kaynak : http://www.perininavi.it/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.