Satılık Tekneler

Perini Navi - Sybaris 70M denize indirildi
06.05.2016 Perini Navi - Sybaris 70M denize indirildi
İtalya’da bugüne kadar üretilmiş en büyük yelkenli yat, Perini Navini’nin La Spezia’daki tesislerinde denize indirildi. 70 metre uzunluğundaki yelkenli, 850 gros ton ağırlığı ile dünyanın en büyük yelkenli süperyatları arasındaki saygın grup içerisinde yerini aldı.

Perini Navini-Sybaris

Sybaris yelkenlisinin mimari ve mühendislik proje çalışmaları, Perini Navi’nin kendi bünyesindeki tasarım ofisinde ve Fransız tasarımcı Philippe Briand ile birlikte gerçekleştirilmiş. Philippe Briand ile Perini Navi, daha önce de grubun ürettiği 73 metre uzunluğundaki Grace E. motoryatında birlikte çalışmışlardı. Tamamıyla alüminyum olan yelkenlinin mimarisinde ve yelken planı optimizasyonunda, Philippe Briand danışmalığı alınmış.

Perini Navini-Sybaris-2

Yat sahibi tarafından özellikle seçilen Amerikalı tasarım ofisi PH Design, yelkenlinin iç tasarımından sorumlu olmuş. PH Design yatın iç dekorasyonunda en üst kalite malzemeleri kullanmış, örneğin titanyum malzemelere hem yapısal hem de estetik tasarımda yer verilmiş.

Perini Navini-Sybaris-3

Tamamıyla alüminyum alaşım malzemeden üretilen yelkenli yatın hareketli salması (4,5 metre ile 11,74 metre arasında) sayesinde, hem sığ sularda seyir yapabilecek hem de iyi bir yelken performansı elde edilebilecek. Sybaris'ın yelken alanı 2,300 metre kare ve kokpitteki konsoldan tamamıyla kontrol edilebilecek şekilde dizayn edilmiş.

Perini Navini-Sybaris-4

Sybaris yelkenlisinin ana güvertesindeki kokpit, 4 metre genişliğindeki kayar kapı ile geniş konuk alanına bağlanıyor. Yelkenlinin ana salonunda konuklar kesintisiz deniz manzarasının keyfini sürerlerken, iç mekanda bol miktardaki doğal ışığın konforu yaşanıyor. Dışarıda ise 18 metre uzunluğundaki flybridge güvertesi, rahatlama ve eğlence için mükemmel bir ortam sunuyor.

Perini Navini-Sybaris-5

Yelkenlinin iç ve dış mekanlarındaki geniş yaşama ve eğlenme alanlarının yanı sıra, iki adet karbon fiber tender ve 4,5 metrelik bir kurtarma tender teknesi bulunuyor.

Perini Navini-Sybaris-6

Bir başka ilk ise, iki değişken hız jeneratörünün ürettiği elektrik gücü yatın ana elektrik ağına aktarılıyor, fazlası ise lityum polimer bataryalarda depolanıyor. 

Perini Navini-Sybaris-7 Perini Navini-Sybaris-8

Perini Navi tersanesi 7 Mayıs'ta Sybaris yelkenlisine isim verme törenine, projede emeği geçen herkesin katılımı ile ev sahipliği yapacak. Denize indirilen Sybaris bir seri testten ve deniz denemelerinden geçtikten sonra, yat sahibine yaz aylarında teslim edilecek.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.