Satılık Tekneler

Perini Navi - Galileo
22.02.2017 Perini Navi - Galileo İtalyan Perini Navi tersanesinin 2011 yılında teslimini yaptığı Galileokendine özgü dış tasarıma sahip bir buzul teknesi. Galileo, Philippe Briand tarafından tasarlanan ve Picchiotti markası altında Perini Navi Grubu tarafından inşa edilen, Vitruvius çizgisindeki ünlü süperyatlardan biridir. 

Perini Navi - Galileo

Bu markanın çok özel bir serisi olan yatlardan, sadece üç tanesi bugün dünya denizlerinde seyir yapıyor. Geçtiğimiz yıl Kuzey Kutup bölgesindeki, Kuzeybatı Pasajı’nda görüntülenen eşsiz görünümlü yat, konuklarına muhteşem keşif kabiliyetleri sunuyor. 

Perini Navi - Galileo .

Markanın ana amacı, samimi tarzı ile kutup bölgelerine ve uzak denizlere seyir olarak tanımlanmıştı. 55 metre uzunluğundaki Galileo, rahatlıkla 16 knot maksimum hıza erişebilecek güce sahip. Seyir hızı 11 knota düştüğünde ise, okyanus aşırı seyahat yapabileceği 9.000 deniz milinden fazla yelken açabiliyor. Bir helikopter iniş kalkış pisti ile de donatılan yat, çok uzaklarda olduğunda bile konuklarının erişimini rahatlıkla sağlıyor. 

Perini Navi - Galileo ..

Büyük motoryat, yelkenlilerin tasarımı ve inşasında dünya lideri olan Perini Navi Group'un Picchiotti bölümü tarafından, bugüne kadar satılan üç motoryatın ilki 55 metre uzunluğundaki Galileo G, 2011 yılında tersanede tamamlanan formaliteler ve seremoni sonrasında sahibine teslim edilmişti.

Perini Navi - Galileo ,

Galileo G'nin bir parçası olduğu Vitruvius® serisi yatlar, Ice Class sınıflandırmaya uygun olarak üretilmiş ve Atlantik Okyanusundaki Kuzey Batı geçişinden Pasifik Okyanusuna, Kanada’nın kutup bölgesinden geçme kabiliyetine sahip.

Perini Navi - Galileo ,,

Dünya süperyat üretiminde lider konumda olan Perini Navi, 1990’lı yılların ilk yarısında kiraladıkları tarihi Picchiotti tersanesinde Vitruvius adını verdikleri serinin üretimini gerçekleştirdi. Perini Navi’nin temelleri,1980 yılında İtalya’nın Viareggio kentinde, bir devrim yaratan otomatik yelken kontrol sistemlerinin yaratıcısı ve geliştiricisi Fabio Perini tarafından atıldı.

Perini Navi - Galileo ,. Perini Navi - Galileo ,.,

Picchiotti'nin bir başka üretim tersanesi La Spezia’da, motoryatların inşası ile birlikte ağırlıklı olarak yenileme çalışmaları bulunmaktadır. Perini Navi’nin İstanbul’da olan Yıldız Tersanesi isimli tesislerinde ise, gövde ve güverte yapıları üretilmektedir.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.