Satılık Tekneler

Perini Navi - 38M Dahlak
04.03.2016 Perini Navi  - 38M Dahlak
38 metre uzunluğa sahip olan ve halen Perini Navi Group'un tersanesinde imalatı devam eden Dahlak yelkenlisi, törenle Cumartesi günü denize indirilecek. Yelkenli yatın geçtiğimiz günlerde tamamlanan direk montajı sonrasında, denize indirilme törenin yapılması için artık bir engel kalmadı. Yelkenli, 51,40 metre yüksekliğindeki direğe, 14 metrelik furling bumu ve kompozit donanımları ile birlikte, toplam 1.870 metre kare yelken alanına sahip olacak.

dahlak-perini-navi

Dahlak yelkenlisinin tamamı, Perini Navi Group'un La Spezia’da yer alan Picchiotti tersanesinde üretildi. Yelkenlinin çarpıcı çizgilerinde tasarımcı Philippe Briand’ın imzası var. Yelkenlinin Dahlak ismi ise, yat sahibinin küçük bir çocuk iken yelken yaptığı Kızıl Denizdeki takım adalardan alınmış.

dahlak-perini-navi-2 dahlak-perini-navi-3

Dahlak, hızlı ve kolay yelken yapılması amacıyla üretildi. Bu nedenle yelkenlinin gövdesi ve üst yapısında sadece alüminyum malzeme kullanılmış. Dahlak'da Perini Navi’nin her teknesinde görmekte olduğumuz en son teknoloji gelişmelerin kullanılması sayesinde, en üst düzeyde performans elde ediliyor.

Teknede harika bir yelken kullanma kolaylığı ile birlikte konforun her detayı da düşünülmüş. Elektrik kumandalı vinçleri, Perini Navi tersanesinin kendi üretimi. Ayrıca, yelkenlide gerektiğinde kullanılacak olan, gücünü lityum polimer pillerden alacak elektrikli motor ile, yelkenli keyfinde sessizce hız yaşama imkanı da bulunuyor.
 
www.perininavi.it

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder