Satılık Tekneler

PC Design’ın 25 Metrelik Hiper Yatı : Project Italia
13.02.2017 PC Design’ın 25 Metrelik Hiper Yatı : Project Italia İtalyan tasarım stüdyosu PC Design en yeni konseptini tanıttı. Project Italia isimli konsept yatın boyu 24,8 metre. 

Project Italia

Mattia Piro ve Matteo Cappelazzo tarafından tasarlanan Project Italia, sadece görüntü itibariyle bile süratli karakterini ortaya koyuyor. Etkileyici 46 knot seyir ve 60 knot maksimum sürat verileri sebebiyle, tasarımcıları tarafından ‘hiper yat’ olarak nitelendirildi. 

Hiper yatın konaklama kapasiteleri ise, boyutlarına göre biraz sınırlı. Toplam 4 misafir ve 2 mürettebat konaklama alanı bulunuyor. Bu rakamların aksine, geniş güvertesinde günlük seyirler için 16 misafiri ağırlayacak alan mevcut. Hiper yatın en dikkat çekici niteliği, martı kanat şeklinde tasarlanmış olan kapıları. Bu kapılar, jet skileri suya indirmek için kullanılıyor. Jet ski garajlarının yanı sıra, alt güvertede bir spa havuzu, kokteyl barı ve geniş oturma alanı tasarlanmış. Ek olarak alt güvertede konumlanan kamaraların, her birinin ebeveyn banyoları mevcut. 

Project Italia'nın şüphesiz en merak uyandıran özelliği ise makineleri. Çift 1925’er beygirlik Caterpillar C32 ACERT makinelerle donatılmak üzere tasarlanan hiper yat, çift diskli Arneson 14 yüzey iticilere sahip. 6000 litre yakıt kapasitesine sahip olan tasarım, 425 deniz mili mesafe katedebilecek.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Fiyat ne

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder