Satılık Tekneler

Paul Allen, Süperyat Meduse’yi Satıyor
26.05.2016 Paul Allen, Süperyat Meduse’yi Satıyor
Microsoft’un kurucu ortaklarından Paul Allen, sahibi olduğu Meduse motoryatını satılığa çıkarttı. Meduse, Fraser Yachts tarafından 25 milyon dolar fiyat ile satış listelerinde yer aldı. 60,66 metre uzunluğundaki yat, daha önce de 2012 Şubat ayında satış listelerinde 34,5 milyona satışa çıkartılmıştı.

Meduse

Meduse​ için, Paul Allen’in sahibi olduğu diğer 126 metrelik Octopus ve 92 metrelik Tatoosh süperyatları düşünüldüğünde, kişisel filosunun en küçük parçalarından birisi denilebilir. Paul Allen filosunda yer alan 46,9 metre uzunluğundaki Charade (şimdiki ismi BG) motoryatı, 2014 yılının Ağustos ayında Northrop & Johnson firmasınca, 13,9 milyon dolar liste fiyatından satılmıştı. 

Paul Allen sahibi olduğu 92 metre uzunluğundaki Tatoosh süperyatını da, 2010 yılında Fraser Yachts aracığı ile 160 milyon dolardan satışa çıkartmıştı. Süperyata alıcı çıkmayınca, 2014 yılında satış listesinden çıkartılmıştı.

Meduse-2

Hollandalı tersane Feadship tarafından 1996 yılında inşa edilen Meduse, 2011 yılında tamamıyla yenilenmiş ve motorlarında büyük bir değişikliğe uğramıştı. Çelik gövdeli ve alüminyum üst yapılı süperyatı, De Voogt tasarlamıştı. Yatta, 7 kamarada 13 konuk ağırlanabiliyor. Konukların ağırlandığı kamaralar, bir master süit, bir VIP süit, bir duble ve iki ikiz kamaranın hepsinde bağımsız banyo – tuvalet bulunuyor. Bunlara ilave olarak, sancak tarafındaki ikiz kamaranın yanında yer alan yardımcı kamaralar ise ortak banyoyu paylaşıyorlar. Süperyatın geniş ana salonunda bir de, Yamaha kuyruklu piyano bulunuyor. Güvertenin arka kısmında bir oturma grubu ile her biri 6 kişilik iki masa yer alıyor.

Süperyatın üst güvertesinde, ay ışığı altında bir barın etrafında oturup veya oturma grubunda dinlenirken, istenirse müzik de kaydedilebilecek bir stüdyo bulunuyor. Üst güneşlenme güvertesinde geniş güneşlenme minderleriyle birlikte bir jakuzi ile, hard top altında ferah oturma alanları bulunuyor. Süperyatın özellikleri arasında, üst güvertesindeki helikopter pisti ve özel sinemasını da saymak gerekiyor.

Meduse-3

Teknik açıdan baktığımızda ise, iki adet her biri 1.710 HP gücündeki CAT motorlar, süperyata 14,5 knot seyir hızı sağlıyor. Meduse, 15 mürettebatı ile birlikte 5.380 deniz mili seyir yapabiliyor.

25 milyon dolardan satışa çıkartılan Meduse, halen bağlı bulunduğu Kaliforniya, San Diego’da yeni sahibini bekliyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder