Satılık Tekneler

Paragon’un 100 Bahamas Skymaster Motoryatı
28.12.2015 Paragon’un 100 Bahamas Skymaster Motoryatı
Kaytoo isimli 100 Bahamas Skymaster, adından da anlaşılacağı üzere Bahamalar’da uzun seyirler yapıp, adaların keyfini çıkartmak amacıyla tasarlanmış bir motoryat. 

100 Bahamas Skymaster

Tasarımda ilk bakışta dikkat çeken unsur, şüphesiz motoryatın camları oluyor. Geriye yatık olmasındansa dikey olarak tasarlanmış camlar, motoryatın sadece dış görünümünde değil, iç yaşam alanlarında da farklılıklar ortaya koyuyor. Bu sayede uzun süreli seyirlerde daha ferah kamara hissi büyük bir artı oluyor. Bunun ötesinde diğer tüm yaşam alanlarında da, misafirler dış dünyaya çok daha hakim olabiliyor ve güneş ışığı içeriye daha fazla doluyor.

100 Bahamas Skymaster-2

Paragon’un Newport House versiyonuna göre daha geriye yatık bir silüete sahip olan Paragon 100 Skymaster, adalarda demirliyken konfor açısından hayli yüksek standartları misafirlerine sunuyor. King-size yataklara sahip üç kamara ve bir adet queen kamara ile, sekiz misafir konaklama kapasitesi var. Özel tekne sahibi kamarası ise, üst güvertede kaptan köşkünün arka tarafında konumlanıyor. Misafir kamaralarından orta kısımda kalan makine dairesi ile ayrılan tayfa bölümünde ise, üç kişilik konaklama kapasitesi mevcut.

100 Bahamas Skymaster-3 100 Bahamas Skymaster-4
100 Bahamas Skymaster-5 100 Bahamas Skymaster-6
100 Bahamas Skymaster-7 100 Bahamas Skymaster-8

Motoryatın en üst kısmında kalan flybridge ve radar köprüsündeki tüm eşya ve detaylar, karbon fiberden üretilmiş. Bu sayede motoryat daha hafif ve ağırlık merkezi daha aşağıda tutulmuş.

100 Bahamas Skymaster-9 100 Bahamas Skymaster-10

Seatorque Control Systems şaft sistemleri ve Hollanda mühendisliğinin ürünü olan Rubber Design motor takozları ile titreşim ve gürültü minimuma indirilmiş. Yapılan ölçümlere göre 10 knot olan seyir süratinde yemek odasındaki gürültü 59 dB. Salonda ise 62 dB. 2300 devir çevirirken yapılan 20 knot süratte ise bu rakamlar sırasıyla 72 ve 75’e çıkıyor. Çift 1550 beygirlik MAN V-12 dizel makinelere göre bu rakamlar oldukça düşük. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder