Satılık Tekneler

Paradise Süperyatı İspanya’da Battı
08.03.2017 Paradise Süperyatı İspanya’da Battı 34 metre uzunluğundaki 2003 yapımı süperyat Paradise, İspanya’nın Mallorca kentinin Port d'Andratx iskelesine çarparak kısa sürede battı. 4 Mart 2017 Cumartesi günün erken saatlerinde basın ajanslarına düşen haberlere göre, yat rıhtıma burundan çarptıktan sonra kısa sürede kullanılmaz duruma geldi. Fotoğraflardan da görüleceği üzere, yatın burun bölümünde büyük bir delik oluşmuş durumda. 

Paradise Süperyatı İspanya’da Battı

Hiç şüphesiz ki, bu yat piyasada Ferretti Custom Line 112’ serisi yatların en güzeli olarak bilinmekteydi. Uluslararası brokerlerin bir süredir satış listelerinde yer almakta olan yat, yeni sahibini bulacağı günü İspanya’da beklemekteydi.

Büyük hasar gören yatın kazasının, sabah erken saatlerde marinadaki yerinin değiştirilmesi sırasında olduğu tahmin ediliyor. Yerel basın yayın kuruluşlarından alınan bilgilere göre ise, kuvvetli rüzgârlar nedeniyle yatın halatlarını kopardığı ve iskeleye çarparak hasarlandığı söyleniyor.

2003 yılında Ferretti Group’un Custom Line bölümünde üretilen Paradise'ın gövdesi ve üst yapısı, kompozit malzemeden üretilmişti. Sahip olduğu ikiz MTU motorların her biri 2.775 HP güç üretmekte ve 7,08 metre genişliğindeki yat maksimum 28,5 knot sürate çıkabiliyor. 

Paradise Süperyatı İspanya’da Battı.

Paradise'ın yerel medyadan gelen son fotoğraflarında ise, yatın nerede ise tamamen sulara gömüldüğü görülüyor. Paradise, brokerlerin satış listelerinde 3,4 milyon Euro bedel ile alıcı bekliyordu.

St. Vincent & Grenadines bayrağını taşıyan yattaki 5 bağımsız kamarada ve yat sahibi kamarasında, toplam 12 konuk ağırlanabiliyor. Ayrıca yatta görev yapan 7 mürettebat için 4 kamara bulunuyor. Yat sahibinin master kamarası yatın ana güvertesinde bulunurken, diğer tam donanımlı 4 konuk kamarası (VIP kamara ve iki adet çift yataklı kamara) alt güverteye konumlandırılmış. Salon ve yemek odası açık planda tasarlanmış ve küçük bir bar ile birbirlerinden ayrılmış durumda. Yatın mutfağı da ana güverteye yerleştirilmiş. Mutfak bölümüne mürettebat, yatın alt güvertesinin ön tarafındaki kendi özel bölümlerinden ulaşma imkânları buluyor.

Paradise Süperyatı İspanya’da Battı..

24 knot seyir hızına sahip olan yarı deplasman Paradise, 2016 yılında geniş kapsamlı bir yenilemeden geçirilmişti.

 

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder