Satılık Tekneler

Palmer Johnson 48M Super Sport
24.10.2013 Palmer Johnson 48M Super Sport

Palmer Johnson 48M Super Sport

Palmer Johnson'ın konsept modeli Super Sport 48M, tamamen karbon fiberden oluşan gövdesiyle yapımı tamamlanmak üzere. Daha önce 2013'ün sonbaharında teslimatı tamamlanacağı açıklanan Super Sport modeli, 48 metre boyunda. Ünlü Amerikan tersanesinin sahibi Timur Mohamed, Super Sport 48M ile, süratten ödün vermeden etkin seyir, şıklıktan ödün vermeden de geniş yaşam alanları ve konforun yaratıldığını söyledi. 

Palmer Johnson 48M Super Sport


2008'de Yılın Genç Tasarımcısı Ödülü'ne layık görülen Berkeley March'ın, 2010 senesinde çizdiği bir tasarımdan ortaya çıkarıldığını söyleyen Mohamed, tasarımcı March'ın 'bir trimaranın stabilliği ve geniş yaşam alanlarını, tek gövdeli bu modelde ortaya koyduk' sözlerini yineledi. 

Palmer Johnson 48M Super Sport

March, genişliğin tek gövdeli teknenin hareket kabiliyetini düşürdüğünü ancak tamamen karbondan oluşan gövde sayesinde teknenin son derece hafifleyerek ne süratten ne de hareketten ödün vermediğini belirtti. Genellikle yarış yelkenlilerinde tercih edilen karbon gövde, aluminyum yapımda akla gelen öncü tersanelerden olan Palmer Johnson için alışılagelmedik bir seçim olmuş. Gövdesi ve üst yapısı Norveç'te tamamlandıktan sonra Amerikalı tersaneye sevk edilen süperyatın dış giydirmeleri ve son rötüşleri tamamlanacak. 

Palmer Johnson 48M Super Sport


Yere kadar uzanan camlara sahip tekne sahibi kabini, ana güvertede yer alıyor. Alt güvertesinde ise dört adet misafir kamarası, bot garajı, su sporları garajı ve 'beach club' bulunuyor. Üst köprü güvertesinde de ayrı bir salonu, spa havuzu ve ikinci kaptan köşkü var. Tüm konaklama imkanlarıyla 12 misafir ve kaptan hariç 8 çalışanın geceleyebileceği kapasiteye sahip. 

Palmer Johnson 48M Super Sport

Teknik Özellikler:


Length Over All : 49.5 metres

Beam Over All : 11 metres

Gross Tonnage : 490

Main Engines : MTU 16V 2000 M94

Class & Register : DNV, MCA LY3

Transatlantic : 14 knots. 140L/HR

Max Speed : 32 knots. 1000L/HR
Hull : Carbon Fibre
Superstucture : Carbon Fibre

Guests : 12

Crew : 9

7 metre tender

27m² beach club

67m² Full beam owner cabin, full height
windows, fold down balcony.
35m² sky lounge plus 74m sun deck.
110m² main aft deck with 12m length.
80m² salon with 13m length


http://www.palmerjohnson.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder