Satılık Tekneler

Palmer Johnson 30 Adet Yatın Satışını Yaptı
13.04.2016 Palmer Johnson 30 Adet Yatın Satışını Yaptı
Yat üreticisi Palmer Johnson, 30 adet PJ 48 ve PJ 63 Open Sport serisi yatlar için satış sözleşmesi imzaladı. İmzalanan sözleşme ile, Amerika pazarına girecek olan 40 milyon Euro değerindeki açık spor yatların büyük çoğunluğu Güney Florida bölgesindeki denizlerde görülecek.

Palmer-Johnson

Palmer Johnson’un üreteceği 30 adet yat, yeni PJ 48 Niniette ve PJ 63 Niniette Open Sport serisi yatlar olacak. Niniette serisi yatlar, Palmer Johnson ile birlikte Bugatti’nin üzerinde çalıştıkları bir proje olarak bilinmekteydi. İmzalanan sözleşmedeki 30 adet açık spor yatın toplam değerinin ise, 40 milyon Euro’nun çok daha üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Miami'de tamamen bu konu üzerinde çalışılacak bir Palmer Johnson Centre kurulacak. Bu merkezde yatların tasarımı yapılacak ve müşteriler bir showroom ortamında dinlenirken yatlarını inceleyebilecekler.

Palmer-Johnson-2

Palmer Johnson’un üreteceği yeni yatlarla ilgili net bir bilgi verilmemesine rağmen, yatların iki yıllık süre içerisinde teslim edileceğinin piyasada duyulması firma tarafından henüz doğrulanmadı. Firmanın gelecek günlerde bu konuda daha net bir açıklama yapması bekleniyor.

Palmer Johnson ilk olarak 2014 Qatar International Boat Show’da yeni seri, açık spor fiber yat üretimi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Geçen yılın Aralık ayında da yeni seri 30 Open Sport yatlara ait çizimler, Palmer Johnson tarafından yayınlanmıştı. Yeni seri yat, Palmer Johnson’un Super Sport serisinin yenilikçi trimaran gövde şekli ile, günlük hızlı tekne heyecanını ve işlevselliğini bir araya getiriyor.

Palmer-Johnson-3

Palmer Johnson üretimi Open Yacht PJ63 serisinde, ana güvertede 63 m² büyüklüğünde bir salon, alt güvertede 43 m² büyüklüğünde bir salon ve 4 konuk için konaklama olanaklarının yanı sıra, bir de mürettebat kamarası yer alıyor.

Niniette serisi, Bugatti ve Palmer Johnson’un birlikte geliştirdikleri açık süper lüks yat projesidir.

Palmer-Johnson-4 Palmer-Johnson-5

Bilindiği üzere, Bugatti dünyanın en hızlı seri üretim otomobil ve Palmer Johnson ise dünyanın en büyük motoryat üreticisi. Bu iki büyük gücün ortak çalışması sonrasında da nefes kesici bir yat ortaya çıkmıştı. Bugatti’nin tasarım ofisinde tasarlanan yeni seri yatlar, Bugatti tasarım öğeleri, karbon fiber ve son teknoloji malzemelerden oluşan, nefes kesici görünüm ve performansa sahip olacaklar. Niniette serisi ilk olarak duyurulduğunda, serinin 42 feet ile 88 feet arasında üç modeli olacağı ve en küçük modelinin başlangıç fiyatının ise 3 milyon Euro’dan başlayacağı duyurulmuştu.

www.palmerjohnson.com
www.bugatti.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder