Satılık Tekneler

P1 Mumbai Yarışı Basın Toplantısı İptal Edildi
06.02.2017 P1 Mumbai Yarışı Basın Toplantısı İptal Edildi Hindistan’ın Mumbai kentinde düzenlenmesi planlanan, “Indian Grand Prix of the Seas” P1 Superstock yarışı öncesindeki 2 şubat günü basın toplantısı iptal edildi. Organizasyonda, bürokratik sorunlar nedeniyle büyük bir soğuk duş etkisi yaşandı.

P1 Mumbai Yarışı

Indian Grand Prix of the Seas” yarış organizasyonu, Hindistan’ın Mumbai kentinde Powerboat P1 ile yerel firma Procam International işbirliğinde düzenlenecekti. Procam International, Hindistan’da Anil Singh ve Vivek B. Singh ortaklığındaki, sektöründe lider sportif organizasyon firması ile İngiliz P1 Panthers 3 - 5 Mart 2017 tarihlerinde ''The Nexa P1 Powerboat, Indian Grand Prix of the Seas'' yarışının organizasyonunu yapmak üzere anlaşmışlardı.

P1 Mumbai Yarışı.

Mükemmel planlanmış basın toplantısı öncesinde konuştuğumuz P1 Yönetim Kurulu Başkanı Asif Rangoonwala, kendisinin bu topraklara ait olduğunu ve Mumbai kıyılarının başarılı bir organizasyon olacağı için seçildiğini söyledi. Powerboat P1 CEO'su James Durbin ise; “Sporu bir üst seviyeye çıkarmak için küresel bir yapı inşa ediyoruz ve Mumbai'de bu hedefe doğru yolumuza başlıyoruz" dedi.

P1 Mumbai Yarışı..

Organizatörler basın toplantısının son hazırlıklarını yaparken, dışarıda da Brihanmumbai Belediye Şirketi (BMC) bariyerleri, iş makineleri ve pek çok işçisi ile erken saatlerden itibaren önlemler aldılar.

BMC'ye göre, yakın tarihlerde yapılan Mumbai Maratonu'nu organize eden Procam International firması, kendilerine olan yaklaşık 1,5 milyon TL borcunu hala ödememişti. Bir belediye yetkilisi; “Şirket gereken ödemeyi yapmadığı gibi, yeni organizasyon için de belediyeden izin almadılar. Bu konuda kendilerine tebligat yapılmasına rağmen izinsiz organizasyon yapmak istediler.” dedi.

P1 Mumbai Yarışı,

Alanın girişinde yapılan görüşmelerin sonrasında, Brihanmumbai Belediye Şirketi işçileri buldozerler ile sahneyi yıkarak basın toplantısının yapılmasını engellediler. İngiltere ve Amerika’dan pek çok yarışmacının katılması beklenen yarışlar öncesinde büyük bir şok yaşandı.

Procam International yetkilileri ise; “Mumbai kentinde, uluslararası bir etkinliğin daha başlamadan bitirilmesi suretiyle haksızca hakarete ve büyük bir hayal kırıklığına uğradık” dediler. Brihanmumbai Belediye Şirketi ile, anlaşmazlık halinde olan ek ücretler konusunda sorun yaşadıklarını ve konuyu mahkemeye intikal ettireceklerini söylediler.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder