Satılık Tekneler

Özlem Akdurak TYK Başkan Adayı
05.09.2016 Özlem Akdurak TYK Başkan Adayı Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, 2016 yılının Kasım ayı başında yapılması beklenen TYF Başkanlık seçimine aday olduğunu açıkladı. 

Böylelikle iki dönem federasyon başkanlığı yapan Azat Baykal ve halen başkanlık görevini sürdüren Serhat Belli ile birlikte, şu an aday sayısı 3’e yükseldi. Ahmet Gençtürk yönetimindeki Türkiye Yelken Federasyonu’nda Başkan Vekili olarak görev üstlenen, ancak seçimden 4 ay sonra Yönetim Kurulu’ndan 6 üye ile birlikte istifa eden Özlem Akdurak, henüz resmi bir çağrı olmamasına rağmen 4 Kasım’da yapılacağı tahmin edilen TYF Başkanlık seçimi için adaylığını şimdiden ilan ettiğini duyurdu.

Özlem Akdurak

Ülkemizin üç tarafı denizle çevrili olmasına rağmen, deniz ve su sporlarına beklenen ilginin ve ardından gelmesi olası başarıların çok uzağındayız. 

Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özlem Akdurak; mali ve hukuki nedenler yüzünden kapanmak üzere olan kulübünü, birçok sınıfta Türkiye Şampiyonu, Olimpik sınıfta başarılı sporcuları ve 60’dan fazla alt yapı sporcusu ile Türkiye’nin en başarılı kulüpleri arasına yükseltmesi, yelken sporunun Çeşme, Alaçatı ve bağlı köylerde yaşayan çocuklara tanıtılması, benimsetilmesi, çocukların gerek sportif gerekse mesleki kariyer edinmeleri konusunda yelken ile iç içe gelişimlerinin sağlanmasına büyük katkılarda bulunması nedeniyle, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesince “TMOK Fair Play Ödülü” ile ödüllendirilmiştir.

Özlem Akdurak2

Özlem Akdurak kimdir?

Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, 1966 Ankara doğumlu. Bornova Anadolu Lisesi (1984) ve Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Bölümünü (1989) mezunudur. 1989-2007 yılları arasında sırasıyla, Türk Ekonomi Bankası ve Demirbank’ta, Demirbank’ı satın almasının ardından HSBC Bank’ta, Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Ege Bölge Müdürü olarak çalışmıştır. 2007 yılında yelkenli, katamaran ve motoryat distribütörlükleri bulunan Solo Deniz Yatçılık Şirketi’ni kurduktan sonra, eşi Rebii Akdurak (İZTO Meclis Başkanı) ile birlikte Solo Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nü kurarak, yönetime seçilmiştir.

Haziran 2012’den itibaren Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır. 2004 yılında bayan arkadaşları ile kurduğu “Safinaz” yelken ekibi ve aynı isimli tekne ile, yat sınıfında yarışmaktadır.

Tüm düşüncelerini ve projelerini yelkendeguvenligelecek.com isimli web sitesinden, yelken camiasına ve kamuoyuna aktaran Özlem Akdurak yeni dönem için şöyle diyor; “Biz hazırız ve federasyonumuzun yönetimine adayız. En büyük hedeflerimiz yelken sporunu geniş kitlelere sevdirmek, özgür ve barışçı ruhunu yeni nesillere aşılamak, sorunlarını aşıp uyum içinde büyümesini sağlamak. Adayım çünkü, Türk yelkenciliği için sürdürülebilir başarının hayal olmadığını düşünüyorum. Yelken sporunu yarınlara güvenle taşımak için, öncelikle sistem alt yapısının kurulması gerekiyor. Sporcuyu yetiştiren kulüplerimizi güçlendirmek, yapısal sorunlarını çözüp sportif hedef ortaklığı yapmak önceliğimiz olacak. Yelken sporuna yakışan yönetim tarzının; ortak aklın hâkim olduğu, demokratik, adil, şeffaf, sahanın sesine kulak veren, sporcu beklentilerine duyarlı, uluslararası başarılara zemin hazırlayan, yenilikçi, teknolojiyi etkin şekilde kullanan bir yönetim anlayışı olduğuna inanıyorum. Bu uğurda tüm zamanımı, enerjimi ve yönetim tecrübemi ortaya koymak istiyorum.”

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.