Satılık Tekneler

Özel Yapım Yelkenli Allsmoke, Suya İndi
10.11.2016 Özel Yapım Yelkenli Allsmoke, Suya İndi Yelkenli yat üretiminde önde gelen firmalardan Güney Afrikalı Southern Wind; 27,5 metrelik özel yapım yelkenlisini suya indirdi. Geçtiğimiz hafta suya indirilen yelkenlinin ismi Allsmoke. Mühendisliğini Reichel-Pugh Yacht Design’ın yaptığı yelkenlinin, iç tasarımını Nauta Design firması tamamladı. 

Yelkenli Allsmoke

Allsmoke’un sahibinin, Southern Wind’in eski müşterilerinden olduğu açıklandı. Kendisine özel olarak tasarlanan yelkenlinin yarışçı nitelikte bir gezi teknesi olması, konfor ile performansı bir araya getiriyor. 

Genişliği 6,96 metre olan yelkenlinin çekilebilir salması; 5,8 metrelik su kesimini 3,8 metreye indirgeyebiliyor. Bu sayede, servis botuna ihtiyaç duymadan sığ sularda demirleme imkanı oluşuyor. Ayrıca yelkenlinin bowsprit’i, ihtiyaç duyulmadığında çıkartılarak boy uzunluğu da 26,5 metreye düşebiliyor. 

Yelkenli Allsmoke2

Allsmoke’un 6 kişilik misafir konaklama kapasitesi var. Tam donanımlı bir süperyat ofisine sahip olan tekne sahibi kamarasının yanı sıra, iki adet VIP misafir kamarası mevcut. Bu ofis ihtiyaç halinde dördüncü bir misafir kamarası olarak da kullanılabiliyor. Alt güvertenin kıç tarafında ise 4 kişilik mürettebat kamarası yer alıyor. 

Yelkenli Allsmoke’un gücü, 190 beygirlik Steyr SE196 E35 motordan geliyor. Teknenin gövdesi hafif kompozit malzemeden üretilmiş. Dış kaplaması ise karbon epoksi reçine.

Allsmoke’un deniz testleri Cape Town’da sürüyor. Testlerin tamamlanmasının ardından Akdeniz’de sahiplerine teslim edilmek üzere seyre çıkacak. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder