Satılık Tekneler

Özel Yapım Baltic 130 Yelkenli Teslim Edildi
12.10.2016 Özel Yapım Baltic 130 Yelkenli Teslim Edildi Yat sektöründe adeta uzman olan Baltic Yachts, son yelkenlisi olan Baltic 130 Custom projesini sahibine teslim etti. Süperyatın ismi ‘My Song’ oldu.

Baltic 130 Custom

Özel yapım bir yelkenli olan 39,62 metrelik My Song’un dış tasarımını Nauta Design yaptı. Mühendisliğini Reichel-Pugh’un tamamladığı yatın iç tasarımında da, Nauta Design firmasının imzası var. Projenin yönetiminde ise MCM’den Nigel Ingram görev yaptı. 

Baltic 130 Custom2

Karbon fiber malzemeden üretilen gövdesi ve balta burun yapısıyla performans anlamında adeta bir yarış yatı olan My Song, modern geniş kıç tasarımıyla dikkat çekiyor. Beş misafir kamarası olan yelkenlinin iç düzeni, baş tarafta tam genişlikte bir master suit yer alacak biçimde planlanmış. İki adet suit misafir kamarası ve ihtiyaç halinde fazladan bir misafir kamarasına dönüşebilen stüdyosuna, ek olarak yatın mürettebatı için üç kamara daha tasarlanmış. Lüks donanımlardan ödün vermeden tamamlanan yelkenlinin ağırlığı ise 105 ton.

Baltic 130 Custom3

Ortalama 16,5 knot seyir sürati ve regatta yarışı için hazırlandığında 30 knot’a kadar çıkabilecek biçimde tasarlanan My Song’un arması, Southern Spars tarafından yapıldı. Tamamen karbondan üretilen arması; gezi seyirlerinde üçgen, regatta yarışlarında ise kare mandar yakalı anayelkeni taşıyacak biçimde tasarlandı.

Baltic 130 Custom4

Tek 8.7 Caterpillar makineyle güçlendirilen yelkenli süperyat My Song, yukarı çekilebilen salması sayesinde su kesimini 4,8 metreye kadar kısaltabiliyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder