Satılık Tekneler

Oyster 118'in İkinci Gövdesine Başlanıyor
10.01.2017 Oyster 118'in İkinci Gövdesine Başlanıyor

Oyster Yachts, yeni tasarım Oyster 118’in, ikinci gövdesi için satış sözleşmesinin imzalandığını duyurdu. İlk kez 2015 yılında Oyster’ın, yeni nesil gezi yatlarının amiral gemisi olan 118 modelinin projesi için, 3 yılı aşkın süre boyunca tasarım ve geliştirme çalışılmaları yapılmıştı. Müşteri ile aylar süren özellikler ve yerleşim planı görüşmeleri sonrasında, Oyster Yachts amiral gemisi Oyster 118’in ikinci gövdesinin, 2020 yılının ilkbaharında teslim edilmek üzere sözleşmeyi imzaladılar.

Oyster 118


Gövdenin kalıp döküm çalışmalarına, Oyster’ın İngiltere Portsmouth yakınlarındaki HMS Daedalus tesislerinde başlanacak. 2018 yılı başına kadar gövdenin tamamlanması planlanıyor. Daha sonra, gövde Southampton yakınlarındaki Saxon Wharf’taki Oyster tersanesinin özel yapım ve yenileme tesislerine alınarak, donanımları monte edilecek. İki numaralı gövde için liste fiyatı 19.3 milyon dolar olarak açıklanmasına rağmen, sözleşmenin maddi detayları duyurulmadı.

Oyster 118.

Oyster Yachts’ın Saxon Wharf tesislerinde geliştirilmekte olan Oyster 118'in üçüncü gövdesi için de, müşteri ile görüşmelerin yapıldığı biliniyor. Tersane üçüncü gövdeyi, ikinci gövde ile paralel olarak inşa edilip, 2020 yılının yaz sonunda müşterisine teslim edilmesi planlanıyor. Tersaneye yakın kaynakların verdikleri bilgilere göre, Oyster Yachts bir yandan da dördüncü gövde üzerinde çalışıyorlar. Dördüncü gövde  2021 yılında müşterisine teslim edilebilecek.

Oyster 118..

Oyster 118'in ikinci gövdesi, Oyster Yachts’ın ürettiği 80 feet üstü 40. yat olacak. İlk Oyster 82 yelkenlisi, 15 yıl önce üretilmişti. Uluslararası kayıtlara göre, Oyster Yachts % 30’dan fazla siparişinin ve 2017 - 2020 yılları arasında teslim edeceği yatların 80 - 120 feet arasında olacağı açıklandı.

2016 yılında Ekim ayının son günlerinde ilk Oyster 118, Oyster tersanesinin HMS Daedalus’taki kalıp döküm tesislerinden alınarak Southampton’daki tesislerine götürülmüştü. Humphreys Yacht Design işbirliğiyle tamamlanan Oyster 118 tasarımı, Oyster Yachts’ın bu birliktelik ile ortaya çıkardığı en büyük yelkenli olacak.

Oyster 118...

Oyster 118'in standart versiyonunda, 12 kişilik misafir konaklama kapasitesi mevcut. Yelkenli de ayrıca 6 personel konaklayabiliyor. Oyster 118’in 1 numaralı gövdesinde 5 misafir kabini yer alacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.