Satılık Tekneler

Otam SD35 Gipsy
12.07.2016 Otam SD35 Gipsy İtalyan tersane Otam'ın ürettiği, ilk Otam SD35'in üretiminin sonuna gelindi. Gipsy ismi verilen 35 metre uzunluğundaki süperyat, Otam tersanesinin Genova’daki tesislerinde denize indirildi.

Gipsy Otam SD35

Yarı deplasman alüminyum gövdeli ve alüminyum üst yapılı Otam SD35'in iç ve dış tasarımından, İtalyan tasarımcı Tommaso Spazzolini sorumlu oldu. Yatın iç dekorasyonunda tamamıyla hafif  ve nötr renkler kullanılarak, daha büyük görünmesi sağlanmış.

Gipsy Otam SD35-2

115,49 ft. uzunluğundaki süperyatta, 1 master süit kamara ile 2 çift kişilik yataklı ve 2 tanede iki yatak bulunan süit kamara yer alıyor. Yattaki 5 süit kamarada 10 konuk ağırlanabilecek. Süperyatın üst güvertesi yat sahibine ayrılmış ve ona kusursuz bir mahremiyet sunuyor. Yatın ana güvertesinde 40 metre kare büyüklüğünde bir salon bulunuyor. Ön bölümünde ise bir sinema ile yemek salonu yer alıyor.

Gipsy Otam SD35-3 Gipsy Otam SD35-4

Süperyatta ayrıca benzersiz bir deniz keyfinin yaşanabilmesi için görev yapacak 6 mürettebat için, ayrıca konuklama bölümü de bulunuyor.

Gipsy denize indirildikten sonra, tersane çevresinde deniz testlerine tabi tutulacak. İki adet Caterpillar (C32) dizel motor ile donatılan yatta, iki adet pervaneden güç iletilecek. Tersane tarafından yapılan açıklamalarda, süperyatın 20 knot hızı aşabilecek şekilde tasarlandığı ve üretildiği belirtiliyor. Sahip olduğu 23.000 litre mazot tankı ile optimum 11 knot hızda seyir yaptığında ise, 2.000 deniz mili menzile erişebilecek. Yatın temiz su tankı 3.000 litre kapasitede.

Gipsy Otam SD35-5

Deniz testleri tamamlandıktan sonra bir kaç hafta içerisinde yat sahibine teslim edilecek olan Gipsy Otam SD35, yaz aylarında Akdeniz’de seyir yaptıktan sonra, ilk kez 2016 Monaco Yacht Show’da Eylül ayında sergilenecek.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder