Satılık Tekneler

Otam Millennıum 80 HT M/Y “Mystere”
27.03.2017 Otam Millennıum 80 HT M/Y “Mystere” İtalyan tersane yeni Otam, Millennium 80 HT modelinin dördüncü gövdesi olan M/Y “MYSTERE” yatını planlanan tarihten yaklaşık bir ay önce denize indirmeyi başardı. 

Otam Millennıum 80 HT M/Y “Mystere”

60 yılı aşkın sürelik sürat teknesi üretim tecrübesi bulunan Otam tersanesi, Otam Millennium 80 HT modeli ile tersanenin amiral gemisi olan seride, en üst sevideki performans ile en yüksek kalitedeki konforu birleştirmeyi başardı.

Tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde şimdiye kadar yapılmış en heyecan verici spor motoryatlardan biri olan Otam Millennium 80 HT, denize indirilen 25,50 metre uzunluğundaki M/Y Mystere modelinde başarı zirveye ulaştı. 

Otam Millennıum 80 HT M/Y “Mystere”.

İlk kez 2015 Cannes Yat Festivali'nde tanıtılan bir önceki model Mr. Brown'dan en büyük farkı, yat sahibinin tercihi yönünde dörtlü tahrik sistemi yerine ikiz sistem kullanılmış. Bu karar sayesinde, Cenevizli tersane tarafından daha havadar bir iç mekânla, iki adet çift kişilik süit yat sahibi kamarası elde edilmiş. Her iki süitte de basamaklar ortadan kaldırılarak, son derece kolay hareket imkânı sayesinde ergonomik çözümler dikkat çekiyor. Bu talep, kişisel yaşam tarzını denizde de sürdürmek isteyen yat sahibi tarafından yapılmış. Aynı çizgilere sahip bir başka VIP kamara ile birlikte, bağımsız mutfak ile pruva kısmında mürettebat kamaraları bulunuyor.

Otam Millennıum 80 HT M/Y “Mystere”..

Mobilyaların tasarımı, krom çelik şeritlerle süslenmiş lake abanoz, doğal tik, ipek ve kaşmir halılar renksel zıtlığı ortaya koyarken, iç mekânların ferahlığının daha da vurgulanarak büyüleyici ve sıcak bir atmosfer yaratıyor.

2.450 devirde 2600 HP üreten ikiz TU M94 motorları ve Arneson kuyruk 15 A 1 L, şanzımanlarıyla donatılan motoryat, 48 knot üzerinde hıza ulaşabileceğini kanıtladı.

Derin V-şekilli gövde formu en kaba denizlerde dahi, motoryattaki konuklar için kolay ve pürüzsüz bir sürüş sağlayarak 2.150 devirde 41 knot güvenli seyir hızı elde ediliyor.

Otam Millennıum 80 HT M/Y “Mystere”,

“Made-In-Italy” etiketini taşıyan İtalyan zanaatların elinden çıkmış olan yatta, tersane ses yalıtımı konusunda iki yat sahibi kamarasını iki kat ses yalıtım malzemesi ile kaplayarak konuya olan hassasiyetini göstermiş. Elde edilen mükemmel sonuç ise, jeneratörlerin ve klimanın % 80 güçte çalıştığı anda bile yat sahibi kamarasında ve ana salondaki ses seviyesi 44 desibel olmakta.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder