Satılık Tekneler

OTAM Millennium 80 HT "Mr Brown''
08.07.2015 OTAM Millennium 80 HT "Mr Brown''
Üstün teknoloji, sportif ve zarif süperyat OTAM Millennium 80 HT "Mr BrownCannes Yachting Festival 2015 için hazır.

OTAM-Millennium-80-HT-Mr-Brown

60 yılı aşkın motoryat ve tecrübesi bulunun OTAM, adıyla özdeşleşmiş performansını zarafet ile süsleyerek, ortaya mükemmel bir süperyat çıkarttı. OTAM amiral gemisi OTAM 80 HT Millennium-Mr Brown, pazarın en heyecan verici süperyatlarından birisi olarak uzun zamandır tanıtımı bekleniyordu. Yata ait ilk bilgiler, kesinlikle yeni yatın bir performans ve zarafet birleşimi olduğu yönünde.

OTAM-Millennium-80-HT-Mr-Brown-1

OTAM 89, kendinden önceki tüm yatların en önemli özelliklerini barındırıyor. Derin V gövdesi ve gövdenin açıları tam bir klasik süperyat. Performans ise, dört adet MTU 2600 HP motor ve Arneson’lar ile birlikte kullanılan, dört MTU ile Trimax drive’lar sayesinde kazanılıyor. Süperyat sahip olduğu güç sayesinde, daha fazla konaklama imkanı da sunuyor. 

Otam 80 HT Mr Brown'ın maksimum hızı 54 knot, ancak yapılan açıklamada tersanenin bu hızında üstüne çıkabilecek konfigürasyonlar üzerinde çalıştığı belirtildi. OTAM, yeni bir set Rolla pervaneler ile maksimum hızın 55-58 knot arasına çıkacağına inanıyor.

OTAM-Millennium-80-HT-Mr-Brown-2

''Mr Brown'' süperyatının “performans versiyonu”, dört MTU motorunun veya Cat motorunun şanzımanlarını gizleyerek, dört pervanenin muhteşem görünümünü ortaya çıkartmış. 80 HT “performans versiyonu”, yüksek hız görevini getirecek ''Trimax Surface Drive'' kullanıyor. 

OTAM 80 HT düşük hızlarda manevra yaparken, iki adet dış motoru üstün manevra kabiliyetine sahip. Burun pervaneleri ve güçlü dış motorların yardımı ile rahatlıkla manevra yapabiliyorsunuz.

OTAM-Millennium-80-HT-Mr-Brown-3

Süperyatın kumanda paneli, bir yarış teknesi kumanda paneli ile karşı karşıya olduğunuz hissini veriyor. Kaptan köşkünde tamamen deri kaplı dört adet spor koltuk bulunuyor. Bir pozisyondan diğerine geçerken, tüm ayarlarını elektrikli kumandalar ile yapabiliyorsunuz. Süspansiyonu da konfor beklentinize göre ayarlayabilme imkanı bulunuyor. Kumanda panelindeki göstergeler ve ekranlar tüm koltuklardan rahatlıkla görünebiliyor. Kumanda panelinde navigasyon sistemleri ve radar ile birlikte, motorlara ilişkin göstergeler yer alıyor. Tüm ekranlar bir otomasyon sistemi ile entegre edilmiş durumda.

Otam 80 HT Mr Brown süperyatının iç tasarımı mimar Achilles Salvagni ile birlikte, OTAM tersanesinin kendi tasarım ofisinin işbirliğinde sade, ancak sofistike “İtalyan Tarzı” çizgilerini taşıyor. Mobilyaların tasarımında özel bir cins abanoz ağacı ve tik ile birlikte, onlara uyum sağlayacak doğal renklerde hakiki deri ve gri tonlarda kumaş, büyüleyici ve samimi bir atmosfer oluşturmuş.

OTAM-Millennium-80-HT-Mr-Brown-4

Süperyatın dış mekanlarındaki yaşam alanları, yatın ana salonundaki büyük pencereler ile entegre edilmiş. Her iki yaşam alanı da, pencereler açıldığında tek bir alana dönüşmekte ve büyüyebilmekte. Üst güverte, köprü ise iki alana bölünmüş durumda. Sancakta bir kaptan bir de copilot koltuğu ile birlikte tüm navigasyon cihazları, motor kontrol göstergeleri ve kontrol üniteleri yer alıyor. İkinci alan iskele bölümünde, iki konuk koltuğu bulunan bu bölümde ise yer alan iPad ekranlarından, konuklar tüm yat sistemlerini izleyebiliyorlar.
 
 
www.otam.it

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder