Satılık Tekneler

Oracle Team USA, Yeni Katamaranını Devirdi
11.04.2017 Oracle Team USA, Yeni Katamaranını Devirdi Yeni America’s Cup katamaranlarıyla antrenmanlarını sürdüren Oracle Team USA, geçtiğimiz cumartesi günü kaza geçirdi. Ekipten kimsenin yaralanmadığı rapor edilen kazada, ABD bayraklı ekibin yeni katamaranı az da olsa hasar aldı. 

Oracle Team USA

Dünyaca ünlü yelkenci Jimmy Spithill dümenciliğinde antrenman yaparken devrilen Oracle Team USA ​katamaranının kanadı hasar gördü. Onun haricinde bildirilen önemli bir hasarı olmayan foiling katamaranın, ‘sakin’ bir devrilme kazası yaşadığı ve bu sayede az hasarla kurtulduğu belirtildi. 

Oracle Team USA.

Devrilmenin ardından karada açıklama yapan Jimmy Spithill şunları söyledi; ''Yeni America’s Cup katamaranımızı devirmiş olduk. Neyseki herkes iyi. Kazanın ardından katamaranı doğrultma prosedürünü uygulayıp, tekneyi kaldırdık ve karaya geri götürdük. Akabinde kontrol sürecinden geçirip hasar tespiti yapmamız gerekiyor. Kanadın üst bölümünde küçük bir hasar var. Kısa süre içinde yeniden denize çıkabilir duruma geleceğiz. Şuan için diğer ekiplerle yarışarak geçirdiğimiz antrenman periyodunu, kısa süreliğine durdurmuş vaziyetteyiz.''YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder