Satılık Tekneler

Oracle Team USA ikinci AC72'sini suya indirdi
24.04.2013

Oracle Team USA ikinci AC72'sini suya indirdi

Oracle Team USA'in ikinci AC72 katamaranı, takımın San Francisco'daki merkezinde dün denize indirildi. Ekibin dümencisi Jimmy Spithill, pazarlama müdürü Judy Sim ve tüm ekip elemanlarının katıldığı tören, yeni katamaranın gönderinde şampanya şişesi kırılmasının ardından başladı.

Çok heyacanlı bir gün olduğunu söyleyen Jimmy Spithill, denize çıkmak için sabırsızlandığını söyledi. Körfezdeki en hızlı AC72 olmasını dileyen Spithill sözlerine şöyle devam etti: 'Tüm takım, bu katamaran için muazzam bir mesai ve enerji harcadı. Artık sıra, takım elemanlarının desteğiyle birlikte, yelkencilere geldi. Oraya çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapıp, katamaranın sınırlarını zorlayacağız.' dedi. Güvenilir, yarış kazandıran bir tekne hazırlamak için haftanın yedi günü çalışan takım elemanlarına gönderme yapan Spithill, en iyi, en hırslı kara, yapım ve tasarım ekiplerine sahip olduklarını sözlerine ekledi.

Oracle Team USA ikinci AC72'sini suya indirdi

Takımın mücadelesine farklı bir boyut katacak olan yeni AC72 katamaranın ismi Oracle Team USA 17 olacak. Bu haftadan itibaren üzerinde antrenman yapmaya başlayacak olan ekip, hızlarını daha da arttırmak için ilk baharın sonuna kadar çalışmalarına San Francisco Körfezi'nde devam edecek.

Törende teknenin tüm yapım sürecine değinen takım CEO'su Russel Coutts, bu güne kadar tüm süreç boyunca, inanılmaz bir mesai harcandığını belirtti. 'Bu katamaran, üst düzey performans ve üst düzey mühendisliği temsil ediyor. Daha önce bulunduğumuz performansın ne kadar üzerine çıktığımızı ve en önemlisi Amerika'da, Amerika için, America's Cup'ı yine kazanacağımızı temsil ediyor.' dedi.

Oracle Team USA ikinci AC72'sini suya indirdi

oracleteamusa.com/yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder