Satılık Tekneler

OptiWeek Ödül Töreni
05.12.2016 OptiWeek Ödül Töreni Çeşme Yelken Kulübü tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası (International Çeşme OptiWeek) ödül töreni, Çeşme Boyalık Beach Otel’de gerçekleştirildi.

OptiWeek Ödül Töreni

Folkart International Çeşme Opti Week yarışlarında genel sıralamada, Era Yelken Kulübü’nden Efe Tulcalı birinci oldu. İkinci, Yunanistan Alkyon Rafina Yelken Kulübü’nden Gergios Papadakos olurken, üçüncülük ödülünü ise Polonya UKS takımından Filip Miloszewski aldı. Genel bayan sıralamasında Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü’nden Okyanus Arıkan birinciliği alırken, ikinciliği İsrail Sdot - Yam Yelken Kulübü sporcusu Gal Zukerman, üçüncülüğü ise yine İsrail Tel Aviv Yelken Kulübü sporcusu Sinai Potapov elde etti.

OptiWeek Ödül Töreni2

Ödül töreninde, salondaki genç sporcuları görünce geleceğe umutla baktıklarını ifade eden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, organizasyona emek veren ve destek olan herkese teşekkür etti. Geçen ay Türkiye Yelken Federasyonu yönetimine geldiklerini açıklayan Akdurak; “Amacımız sistematik ve güvenli bir camia yaratmak. 2017 faaliyetlerimizi yakın zamanda sizlerle paylaşacağız. Hızlı bir şekilde çalışmalara başladık. Hep beraber çalışacağız, camiamızı daha geniş ve güvenli yarınlara taşıyacağız. Birçok spor faaliyetinin maddi sorunlar yaşadığı için yapılamadığı günümüzde, böylesi anlamlı desteklerin olması hepimizi mutlu etti. Umarız yelken sporuna olan bu destekler daimî olur.” diye konuştu.

OptiWeek Ödül Töreni3

Etkinliğin uluslararası hale gelmesi noktasında Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran’ın büyük emekleri olduğunu belirten Akdurak; “Sayın Kaymakamımıza, yeni görev yeri olan Hatay Kırıkhan’da başarılar diliyorum. Yarışmada desteği geçen herkese de şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

OptiWeek Ödül Töreni4

Yarışların eğlenceli ve dinamik geçtiğini ifade eden Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Rebi Akdurak ise, her geçen yıl etkinliği daha başarılı ve dolu hale getirdiklerini ifade ederek; “Etkinliği ilk yapacağımız zaman ulusal çapta yapabilir miyiz diye tahminlerde bulunuyorduk. Birincisini ulusal yapmıştık. 200’e yakın tekne gelmişti. Altından kalkabilir miyiz diye düşünürken etkinliğimizi uluslararası hale getirdik. Mutluyuz.” dedi. 

OptiWeek Ödül Töreni

Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası’nın artık kurumsallaşmış bir yarışma olduğunun altını çizen Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran ise; “Öncelikle etkinliğin gerçekleşmesinde herkesin emeği var. Ancak bu eserin mimarı yakın zamanda TYF Başkanı olan Sayın Özlem Akdurak’tır. Ona buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Bu çorbada bizimde bir kaşık tuzumuz olduysa ne mutlu bize. Daha nice uluslararası etkinliklere imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder