Satılık Tekneler

Olympos Regatta'yı Arcora ekibi kazandı
22.07.2014 Olympos Regatta'yı Arcora ekibi kazandı

Bursa Yelken Kulübü'nün, Eker sponsorluğunda düzenlediği Olympos Regatta tamamlandı. Cuma günü Moda'dan start alan ekipler Cumartesi günü Tirilye'de yarıştı. Olympos Regatta'nın son yarışı ise Pazar günü Tirilye'den Ataköy'e start aldı. Haftanın kazananı 4KMS 4RC Arcora ekibi oldu.

Olympos regatta start

Cuma günü saat 19.00'da Moda Deniz Kulübü önüne kurulan start hattında yarışa başlayan ekipler yaklaşık 35 deniz mili rotada Tirilye'ye doğru yarıştılar. Gece saat 01.01.47'de yarışı tamamlayarak 'Marmara'nın en hızlısı' ödülünü kazanan Bülent Atabay'ın Orient Express'i kazandı. Sabah saat 10'a kadar devam eden finişler süresince Tirilye Limanı'nda Eker'in mangal, çorba, zeytinli ekmek ve tabiki ayran ikramları yelkencilerin yüzünü güldürdü.

olympos regatta - orient express

Ertesi gün yapılması planlanan sosis rotalı şamandıra yarışına ise W Collection-Barbaros Hayrettin ile Garanti Sailing-Fenerbahçe 1'in çatışması damga vurdu. Kazada hasar gören ve yarışı terk eden Fenerbahçe 1, düzeltme talebiyle 7. sıraya yükseldi ve genel klasmanda da nispeten iyi bir sonuç elde etti. W Collection ise yarıştan diskalifiye edildi. 2. yarışın galibi, haftanında birincisi olan Arcora ekibi oldu. Yarışı ikinci tamamlayarak güne damgasını vuran diğer tekne ise üniversiteli gençlerin yarıştığı J122, Shaker idi. Üçüncü ekip ise Sinan Sümer dümenciliğindeki Turkcell-Alize oldu.

Pazar günü Tirilye'den hafif hava eşliğinde verilen start, yelkencileri hayli zorlayacak gibi duruyordu. Nitekim Ataköy'e kadar 8-9 knot'u geçmeyen rüzgar, akşamüstünden itibaren etkisini ancak arttırabildi. Üçüncü yarışı da Arcora ekibi kazandı. İkinci Turkcell-Alize, üçüncü Garanti Sailing-Fenerbahçe 1 oldu.

Olympos regatta- odul toreni

Genel klasmanda ilk üçe IRC 1 tekneleri girmiş oldu. Arcora, Turkcell ve Orient Express 6'nın ardından dördüncü ekip IRC 2 sınıfından Enka-Cheese oldu.

Genel klasman:

Olypos regatta- yarış sonuçları
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder