Satılık Tekneler

Oldesalt, Dünyanın En İyi Yatları Arasında Finalde
15.04.2016 Oldesalt, Dünyanın En İyi Yatları Arasında Finalde
İngiliz Boat International dergisinin düzenlediği, World Superyacht Awards 2016 yarışmanın finalistleri açıklandı. Türk yapımı Oldesalt yatının da, Dünyanın en iyi yatları arasında finale kaldığı açıklandı.

Oldesalt

14 Mayıs gecesi İtalya’nın Floransa kentinde düzenlenecek olan galada, 2015 yılında denize indirilen süperyatlar ödüllerine kavuşacaklar. Toplam 12 farklı kategoride düzenlenen dünyanın en prestijli yat ödülleri tasarım, yaratıcılık ve mühendislik açısından tersanelerce büyük bir öneme sahip. 

Aegean Yacht’ın Bodrum’daki tersanelerinde, tamamen Türk mühendis ve işçilerinin ürettiği ve geçen yıl denize indirilen Oldesalt motoryatı, 30 ila 42 metre arasındaki kategoride ilk yedi yat arasına girerek finale kalmayı başardı.

Oldesalt-2

Deplasman sınıfı 500 GT altında kalan çelik gövdeli Oldesalt'ın tasarımı, gemi inşa mühendisi Turhan Soyaslan tarafından yapılmıştır. 

Türk mühendis, usta ve işçileri tarafından üretilerek denize indirilen, 3 master olmak üzere 5 kabini olan, saatte 12 mil hız yapabilen ve 6 personelin hizmet verdiği, son teknoloji ile donatılan yatın, ismi açıklanmayan yabancı bir iş adamı için üretildiği biliniyor.

Oldesalt-3 Oldesalt-4

Kendi kategorisinde dünyanın en başarılı 7 yatı arasına girme başarısı gösteren Oldesalt'ı üreten, Aegean Yacht tersanesinin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Özer; “Bodrum, yatçılık sektöründe dünyada çıtayı en yukarılara çıkartan bir aşamaya geldi. Artık milyon dolarlık ahşap ve sac tekneleri rahatlıkla yapıp dünya liderleri ile bol ölçüşebiliyoruz. Morale ihtiyacımız olduğu zamanda bu haber, Türk turizmi ve yatçılığı açısından bizleri çok mutlu etti. Tamamı Türk mühendis ve işçileri tarafından yapılan yatın, dünyanın en iyi yedi yatı arasına girerek finale kalması bizleri gururlandırdı. Mayıs ayı içerisinde açıklanacak finalde ilk üç sırada yer alırsak, yüzen bir sarayı andıran Oldesalt, haklı bir başarıyı elde etmiş olacak. Bu gurur hepimizin” dedi.

Oldesalt-5

Oldesalt, 34 metre uzunluğunda çelik deplasman tipi bir motoryat. Tasarımcısı ve üreticisi kazandırdıkları güçlü ve sağlam çizgiler ile, sert hatlı lüks klasik bir motoryat ortaya çıkarmışlar. Malzeme seçiminde ise yat sahibinin arzusu doğrultusunda, klasik geleneksel ve gösterişten uzak ortamı oluşturmak amacıyla doğal malzemeler kullanılmış. Süperyatın şık iç dekorasyonunda fildişi tonlarda parlak ahşap paneller, meşe yer döşemesi, kaliteli ve yumuşacık İtalyan mobilyalar parıldıyor. İç mekanlardaki döşemelik kumaş ve tekstil konusuna özel önem verilmiş. Deri, alcantara ve keten kombinasyonu tüm yatta kullanılmış.

Oldesalt-6

Gelecek ay düzenlenecek Dünya Süperyat Ödül gecesinde, tüm üreticiler Neptune ödülünün hayalini kurmaya başladılar. Roger Lean-Vercoe’ın jüri başkanlığını yaptığı ödül komitesinde, yatçılık dünyasının önemli isimleri ve pek çok yelkenli ve süperyat sahibi yer alıyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.