Satılık Tekneler

Okyanusların Korunmasına Katkı İçin, Londra - Monako Bisiklet Turu
29.09.2016 Okyanusların Korunmasına Katkı İçin, Londra - Monako Bisiklet Turu Dünya okyanuslarının korunmasına katkı için 10 gün önce Londra’dan çıkan bisikletçiler, 27 Eylül günü Monako’ya ulaştılar. 18 Eylül Pazar sabahı 50 bisikletçi Londra - Monako bisiklet yolculuğu için, Thames Nehri'nin kuzey kıyısında bulunan tarihi Londra Kalesi önünden start aldılar. 1500 kilometrelik ve üç ülkeden geçecek olan bisiklet yolculuğunun startını ise, pop efsanesi Duran Duran grubundan Simon Le Bon verdi.

Blue Marine Foundation (Mavi Deniz Vakfı)

Aralarında süperyat dünyasının önemli isimleri de bulunan bisikletçilerin yolcuğu, 10 gün sürdü ve onları Monaco Yacht Show öncesinde Monako Prensi Albert II karşıladı.

Bisikletçiler okyanusların korunabilmesi için, hayırseverlerden yaklaşık yarım milyon İngiliz poundu toplamayı başardılar. Okyanusların korunması için oluşturulan farkındalık projesinden elde edilen gelir, Blue Marine Foundation (Mavi Deniz Vakfı) tarafından dünya denizlerinin korunması için kullanılacak. Blue Marine Foundation bisiklet turunu, süperyat tasarımcısı Winch Design sponsorluğunda düzenledi.

Blue Marine Foundation (Mavi Deniz Vakfı)-2

Etkinliğin startını veren Blue Marine Foundation elçisi Duran Duran grubundan Simon Le Bon; “Denizler harika bir dünya. Bizler büyürken denizlerin kusursuz, değişmez ve her zaman var olacağını düşünerek büyüdük ama biliyoruz ki artık büyük bir felaket hızla yaklaşıyor. Aşırı avlanma korkunç bir kriz. Şimdi bir şeyler yapma zamanı. Londra - Monako yolculuğu, farkındalığı artırması ile birlikte elde edilen fon ile çalışmalara katkıda bulunacaktır.” dedi.

Blue Marine Foundation (Mavi Deniz Vakfı)-3

Blue Marine Foundation CEO’su Clare Brook ise; “Yıllar içinde insanlar çamur için kürek çekmemek, balıksız bir okyanus olmaması için bizlere destek veriyorlar. Londra’dan Monako’ya pedal çevirmek, okyanusların sorunlarına dikkat çekmek için büyük emek ve çaba isteyen bir aktivite. Toplanan fonlar ile vakıf, iki önemli projeye doğrudan destek verecek. İlki, Sicilya’nın kuzeyindeki Aeolian adasında aşırı avlanma ve sorumsuz turizme karşı, nesli tükenmek üzere olan balina ve yunusların korunmasını sağlayacak. İkincisi ise tropik Atlantik’teki köpekbalıkları, kaplumbağalar ve nadir deniz kuşlarının yuvası Ascension adası. Ascension’un bir kısmı bu yılın başında endüstriyel balıkçılığa yasaklanmıştı. Ascension adasında yaşayanların yeni gelir kaynakları ihtiyaçları bulunuyor. Özellikle bilimsel ve çevre turizmine yönlendirilebilirler. Böylece, harika deniz yaşamı koruma altına alınmış olacaktır.” dedi.

Elde edilen fon ile Blue Marine Foundation, dünya okyanuslarının 2020 yılına kadar % 10’unun korunabilmesi hedefine ulaşabilmek için kullanılacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder