Satılık Tekneler

Okto ile Monaco Çıkartması
18.09.2015 Okto ile Monaco Çıkartması
BMT Nigel Gee gemi inşa mühendisliği ve tasarım firması, 2015 Monaco Yacht Show’a İngiltere Süper Yat pavyonunda katılacağını açıkladı. Dünyaca ünlü gemi mühendisliği firması BMT Nigel Gee, bu ayın sonunda kapılarını açacak, denizcilik dünyasının önemli fuarında yer alıyor.

okto

BMT Nigel Gee bu önemli fuara  tasarımını üstlendiği ISA tersanesinde, bugüne kadar üretilen 66,40 metre uzunluğundaki en büyük süperyat Okto ile katılacak.Okto süperyatının yenilikçi gövdesi ISA tersanesi işbirliğinde BMT Nigel Gee tarafından geliştirildi ve mükemmel hale getirildi.2014 yılında ISA tarafından üretilen Okto süperyatı, pazarda henüz olmadığı şekilde tamamen sipariş üzerine üretilmiş bir süperyat. Kuzey Avrupa yatçılık bilgisi ve standartlarına göre üretilen Okto süperyatının konsept çalışmalarından, mühendislik ve üretim prosesleri dünya standartlarını da karşılıyor. 11 konuğun ağırlanabileceği Okto süperyatında iki adet 1.300 HP Caterpillar motor bulunuyor. Süperyat maksimum 18 knot hıza erişebilirken, seyir hızı olarak 16 knot veriliyor.

okto-1

1986 yılında küçük bir gemi inşa mühendisliği firması olarak İngiltere’nin Southampton kentinde kurulan BMT Nigel Gee, günümüzde dünyanın en başarılı tasarım ofisleri ve deniz mühendisliği firmaları arasında yer almaktadır. Halen çalışmalarına Southampton’da devam eden tasarım ve mühendislik firması, 2003 yılında BMT Group Ltd ile birleşerek güçlenmiştir.

okto-2

BMT Nigel Gee tasarım ve firmasının; Malahne, Disco Volante GT ve Okto gibi isminden çokça söz ettiren süperyatlarda imzası bulunmaktadır.

BMT Nigel Gee firmasının Yat Tasarım Direktörü James Roy açıklamasında; “Geleneksel ile en son teknolojilerin dikkatlice harmanlayarak Okto yatının gelişiminde kullandık. Bu sayede mükemmel bir gövde elde ettik. Okto süperyatını bu yıl Monaco’da görecek olmamız bizi çok heyecanlandırıyor.” dedi.

okto-3

2015 Monaco Yacht Show sırasında BMT Nigel Gee’nin desteklediği SINOT takımı da yeni bir tasarımlarını açıklayacak. İlave olarak, Oceanco standında 105 metre uzunluğundaki  Vitruvius süperyatı sergilenecek. Bu yat Oceanco ile Vitruvius Yachts’ın arasında ilk işbirliği olmasının yanısıra, yatın tüm gemi inşa mühendisliği ve tasarımı BMT-Oceanco takımına ait.

James Roy konuşmasını şöyle sürdürdü; “Şu anda 18 metre ile 150 metreden büyük, farklı boyutlarda toplam 18 yat projesi üzerinde çalışıyoruz. Verdiğimiz hizmetler gemi inşa mühendisliği, tasarım ve benzer danışmanlıklar. Müşterilerimizin hepsi de süperyat dünyasının lider firmaları. Monaco Yacht Show, bizim önemli bilgi ve tecrübe birikimimizin sergilenebileceği müthiş bir platform olacaktır.”

okto- okto-5

Monaco Yacht Show
BMT Nigel Gee standında, mühendisler ve teknik uzmanlar ziyaretçiler ile buluşacaklar.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.