Satılık Tekneler

Offshore Şampiyonası'na İsveç Damgası
08.07.2015 Offshore Şampiyonası'na İsveç Damgası
Geçtiğimiz hafta İsveç’in Oskarshamn kentinde düzenlenen üç farklı sınıftaki offshore şampiyonasında, ev sahibi İsveç şampiyonaya damgasını vurdu. İsveç’in yanı sıra Finlandiya, Norveç, İngiltere, Belçika ve Fransa’dan pilotların katıldığı Dünya Offshore Şampiyonasının, her üç sınıfında altın madalyaları İsveçli pilotlar kazandılar.

Dünya-Offshore-Şampiyonası-isveç

Cumartesi günü yapılan final yarışlarında, Micke ve Marie Bengtsson kardeşler, Dünya Offshore Class 3C sınıfında birinciliği kazanmak için mükemmel bir taktik yaptılar. Yarışın hemen başında liderliği ele geçiren kardeşler, yarış sonuna kadar rakiplerinin kendilerini geçmesine müsaade etmediler. Kardeşlerden Micke'nin, daha önce dünya şampiyonluğu tacı vardı ama Marie için bu unvanı kazanmak bir tutku haline dönüşmüştü. Micke dört yıl önce dünya şampiyonluğu tacını, yine Oskarshamn’da düzenlenen dünya şampiyonasında kazanmıştı.

Dünya-Offshore-Şampiyonası-isveç-4

Dünya Offshore Class 3C
sınıfının belki de en büyük sürprizi, şampiyonada ikinciliği kazanan bir başka İsveçli ekip oldu. Martin Löfström ile Oskar Magnusson’dan kurulu genç ekip, şampiyonanın ilk günü ikincilik ve ikinci gününde de yarışı kazanması sonrasında, final öncesinde şampiyonluğun iki büyük adayından biri oldular. Ancak final yarışlarında dördüncü olan ekip, şampiyonada gümüş madalya ile yetinmek zorunda kaldı. Class 3C sınıfının bronz madalyası ise, 2014 yılının şampiyonu Finli ekip Marcus Johnsson ile Jussi Myllymäki ikilisine gitti. Ödül töreninde Marcus madalya koleksiyonunda bronz madalya olmadığı, bu yarış ile koleksiyonun tamamlandığını söyledi.

Dünya-Offshore-Şampiyonası-isveç-1

İşveçli Veronica Olderin ile Kristina Coleman’dan kurulu kızlar takımı, Dünya Offshore Şampiyonası Class 3B sınıfında şampiyonluğu kazandılar. İlk gün kazandıkları üçüncülük ve ikinci gün birinciliğinden sonra final yarışlarında ikinci olarak, toplamda 925 puanla altın madalyayı kaptılar. Şampiyonlukları ile bilinen bir başka İsveçli ekip, Thomas Wrenkler ile Annika Wrenkler ikilisiyi ise, final yarışlarında kazandıkları birincilik onları şampiyona podyumunda ancak üçüncü basamağa taşıdı. Şampiyonanın gümüş madalyasını da bir başka İsveçli ekip Fredrik Groth - Fyrö Hanna Thorén ikilisi kazandı.

veronica-olderin-kristina-coleman

Hafta boyunca süren Dünya Şampiyonası'nda, sınıfında her üç yarışı kazanan tek ekip, Class 3A sınıfının Dünya Şampiyonu olan William Söderlind ve Marcus Grönwall ikilisi oldu. Offshore 3A sınıfının şampiyonluk tacını kapan bu ekibin pilotları, sadece 18 yaşındalar. İngiltere’den şampiyonaya katılan Jack Bobin ile Jamie White ikilisi gümüş madalyayı kazanırken, bir başka İsveçli ekip Thomas Billman - Emma Lunden bronz madalya kazandılar.

Dünya-Offshore-Şampiyonası-isveç-2 Dünya-Offshore-Şampiyonası-isveç-3

İsveç Motonotik Federasyonu ve Oskarshamns Motorbåtklubb, aynı hafta üç dünya şampiyonası yarışlarını başarı ile gerçekleştirerek, hem tüm yarışmacıların hem de otoritelerin takdirlerini kazandı. Oskarshamns Motorbåtklubb kulübü sadece dünya şampiyonası yarışları değil, tüm günü dolduracak şekilde ulusal yarışlar ve jetski yarışları ile izleyicilere de unutulmaz bir hafta yaşattı. Harika bir havada düzenlenen nefes kesici yarışlar, uzun yıllar hafızalardan silinmeyecektir.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.