Satılık Tekneler

Oceanic Yachts 90 STS MY/TsaTsa İlk Testini Yaptı
22.10.2014 Oceanic Yachts 90 STS MY/TsaTsa İlk Testini Yaptı
Oceanic Yachts – Oceanic Yachts 90 serisinin 1 numaralı teknesi olan Oceanic Yachts 90 STS MY/ Tsa Tsa’nın ilk deniz testlerini büyük bir başarı ile gerçekleştirdi.
Oceanic Yachts 90 STS MY/TsaTsa İlk Testini Yaptı

Konsept bir mimariye sahip olan Oceanic 90' teknesinin su altı kısmı kendi içinde bir meydan okuma. Oceanic Yachts çok sayıda "INSEAN" tank testlerinde elde edilen başarılı sonuçlar ve sonrasında da Roma tank testinde çok olumlu sonuçlar elde ettiler, ama gerçek boyutta sonuç beklentilerin de ötesinde çıktı. Hedef gövde tasarımında, arka kısmın daha fazla su üstünde kalmasını sağlamaktı ama bu daha önceki benzer denemelerde düşük ve yüksek hızlarda sorunlar çıkartmıştı.

Oceanic Yachts, Genel Müdürü Michel Karsenti: "Tüm hedeflerimize ulaştığımızı söylemem gerekir. Biz olabildiğince tipik bir deplasman teknenin, kıç kısmındaki baskıyı azaltarak düşük hızlarda kontrol yeteneğini arttırmayı amaçladık.” dedi.

Oceanic Yachts 90 STS MY/TsaTsa İlk Testini Yaptı

Yat sahibine farklı olanaklar sunan bu yatta, üst güvertede teraslı bir master kabin ve alt güvertede iki adet VIP kabin bulunuyor. Teknenin iç dekorasyonu ise, sahibi ile birlikte şirket içi tasarım stüdyosu tarafından üstlenilen bir çalışmanın sonucu. Tekne genelinde ahşap olarak gri meşe, Endonezya’dan Macassar abanozu, koyu renkli tropik wenge, vernikli ahşap ve ahşap zeminler kullanılmış.
 Oceanic Yachts 90 STS MY/TsaTsa İlk Testini Yaptı 15 knot altında gövde dengesi, bir ağır deplasman teknesine benziyor, ki bu da düşük hızlarda yol vermeyi zorlaştırması beklenir. Ama tekne mükemmel şekilde düz kalarak, daha uzun bir akış yüzeyi ile minimum güç ile yol alabiliyor. 

Oceanic 90' 8 knot hızda çift dizel motoru ile 40 litrenin altında bir tüketime sahip, tüketim 10 knot hızda ise 70 litre.

Su altındaki egzoz hemen ikinci step öncesine konumlandırılmış, bu sayede 16,5 knot hızda tekne plane ediyor, bu gerçekten büyük bir başarı.  İlk Oceanic 90' teknesinde 22 knot seyir hızına erişildi. 2/3 yükte ise tam yol rekoru 26.8 knot, bu deneme 2014 Cannes Yat Festivali sırasında yapıldı. 
 

Karsenti  "Üretim tümüyle Kevlar bir üst yapı olacak, böylece ağırlığı azaltacağız, ağırlık merkezi daha alt bir noktada olacak, bunun sonucunda da 23 knot seyir hızına ve 27 knot üstünde de maksimum hıza ulaşacağımıza eminiz” diyerek sözlerine son verdi.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder