Satılık Tekneler

Oceanco’nun Yeni Süperyatı, Sunny Memories
22.06.2016 Oceanco’nun Yeni Süperyatı, Sunny Memories
Hollandalı Oceanco tersanesi, yeni 90 metre uzunluğundaki yatının özelliklerini paylaştı. Zarif ve düzgün hatlarıyla fazlasıyla dikkat çekici olan süperyat, Oceanco tersanesi ile tasarım firması Dennis Ingemansson Design işbirliğinde ortaya çıkartılmış.

Sunny Memories

Sunny Memories ismi verilen süperyatın tam boyu 90 metre olacak. Yat, sağlayacağı hız ve gücü simgesel olarak gövdesinde yansıtıyor. Oceanco tersanesi, bugüne kadar ürettiği süperyatlardaki gövde tasarımı ile kendisini kanıtlamış platformu bu yatta da kullanıyor. Sunny Memories'de 6 lüks konuk süit kamarası yer alıyor. Ayrıca yat sahibinin kamarasında ise özel bir lobi, doğrudan denize ulaşılabilecek teraslar, yüzme havuzu, banyolar, giyinme odası ile bir de bar bulunuyor.

Sunny Memories-2

En üst güverte arzu edilirse yat sahibinin özel kullanımı için tahsis edilebiliyor. Dubleks master kamaradan erişilebilen bu güvertede, övünülecek büyüklükte bir ofis, spor salonu ve masaj odası da konumlandırılabiliyor. Üst güvertenin burun bölümüne bir de güverte jakuzisi yerleştirilmiş.

Sunny Memories-3


Sunny Memories'in en dikkat çekici özellikleri, yatın burun bölümündeki helikopter pisti, ana güvertede kıçta yer alan yüzme havuzu ile üst güvertelerdeki jakuzi ve güneşlenme alanları şeklinde sayılabilir.

Performans olarak yeni süperyatı incelediğimizde ise, her biri 4.830 HP gücünde olan iki adet MTU motor ile donatılacak ve 18,5 knot maksimum hıza çıkabilecek. Projede Oceanco tersanesi BMT ile birlikte, süperyatın gemi inşa hesaplarını birlikte tamamlayacaklar. Yeni tanıtılan süperyatın içi dekorasyonunun ise, kimin veya nasıl yapılacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Sunny Memories-4

İsveçli tasarımcı Dennis Ingemansson, tanıtımı yapılan Sunny Memories hakkında; “Süperyatın hatlarını tasarlarken, hep olumlu düşünerek çizim yaptım. 1. Dünya Savaşı öncesindeki “Güzel Çağ” olarak tanımlanan Fransa yaşamından esinlendim. Yatın, bu dönemi karakterize eden iyimserlik, barış, ekonomik refah ile birlikte teknolojik, bilimsel ve kültürel olarak yeni olmasına çalıştım. Ortaya koymaya çalıştığımız stil “Art Nouveau” tarzı bir yaklaşım. Bu eşsiz ve büyük ölçüde dekoratif öğeler barındıran süperyatta, dekoratif sanat kullanılarak farklı, kıvrımlı yapılarla doğal motifleri elde etmeye çalıştım. Bu kez istediğim zarif, akıcı, zamana bağlı olmayan klasik ve modern karışımı bir tarza ulaştım.” dedi. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.