Satılık Tekneler

Oceanco Y715
01.11.2016 Oceanco Y715 Hollandalı tersane Oceanco, 88,5 metrelik süperyatı Y715’i suya indirdi. Tersanenin Alblasserdam’daki tesislerinde son rötuşları tamamlanan yatın dış tasarımını, Avustralyalı tasarımcı Sam Sorgiovanni yapmıştı.

Oceanco Y715

Oceanco ve Azure’nin ortak çalışmasıyla mühendisliği tamamlanan yat, çelik gövde ve aluminyum üst yapıya sahip. Güvertelerin tümü tik kaplanmış.

Oceanco Y715-2

Sorgiovanni’nin güçlü stili, kırmızı su hattı çizgisine sahip lacivert borda rengiyle karşımıza çıkıyor. Bu, Sorgiovanni’nin Anastasia ve Nirvana’dan sonra Oceanco için yaptığı üçüncü tasarım. Yumurta şeklindeki lumbozları ve üst güverteleri birbirine silüet olarak bağlayan pencere tasarımı, yatın temel karakterini oluşturuyor. Güneş güvertesinin kıç tarafındaki servis teknesi vinçi ise, yatın dikkat çeken özelliklerinden biri. Bu güverte aynı zamanda en geniş açık alan olarak da göze çarpıyor. 

Oceanco Y715-3

Bu yılın sonunda gerçekleşmesi planlanan teslimatın ardından Y715, Hollandalı tersanenin ürettiği en büyük 10 süperyat arasına girecek. Ayrıca dünyanın en büyük süperyatları arasında da anılacak. Oceanco şu anda, Sorgiovanni tasarımı Y714 model isimli 110 metrelik yatının yapımına devam ediyor. ‘Project Jubilee’ isimli bu süperyat projesi tersanenin amiral gemisi olacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.