Satılık Tekneler

Oceanco Y715 Projesi, Deniz Testlerine Başladı
10.01.2017 Oceanco Y715 Projesi, Deniz Testlerine Başladı Oceanco tersanesinde büyük bir gizlilikle üretimine devam edilmekte olan ve 2 ay önce tersanenin Keppel Veroime tesislerinde deniz indirilen 88,5 metre uzunluğundaki projenin, yine gizlilik içinde gece deniz testleri yapılıyor. Hollandalı fotoğraf ajansı Dutch Yachting, yatın 29 Aralık 2016 gecesi deniz testlerine çıktığının son görsellerini paylaştı.

Oceanco Y715

Oceanco Y715 süperyat projesi, 29 Ekim 2016 tarihinde firmanın Hollanda’daki tesislerinde denize indirilmişti. Nerede ise hiç bir özelliği bilinmeyen yatın, gemi inşa projelerini Sam Sorgiovanni’nin yaptığı biliniyor. Ancak, yatın iç tasarımını kimin yaptığı büyük bir sır olarak saklanmaya devam ediliyor. 88,5 metrelik yatın, sahibine 2017 yılı içinde teslim edilmesi planlanıyor.

Oceanco Y715.

Ekim ayında denizler ile buluşan gövdenin, 14,5 metre genişliğinde ve su kesiminin 3,95 metre olduğu tahmin ediliyor. Bir başka kaynağa göre, iç tasarımında da Sam Sorgiovanni Designs firması sorumluluğu üstlenmiş durumda. Yeni yatın 18,5 knot hız yapacak şekilde tasarlandığı da yat hakkında bilinen bir başka bilgi.

Oceanco Y715..

Bu kez, 88 metrelik Y715 projesi ile gündeme gelen tasarımcı Sam Sorgiovani, süperyat dünyasının tanınmış bir ismi. Bunu sağlayan ise, yine Oceanco yapımı 75,5 metrelik Y703 projesi “Anastasia” ve 2012 yapımı 88,5 metrelik Y707 projesi “Nirvana” süperyatları.

Yat, cazip koyu lacivert gövdesi ile mükemmel tezat oluşturan beyaz üst yapısıyla, modern bir sportif tekne görüntüsü sergiliyor. Keskin çizgileri olmayan Oceanco Y715 projesi, yuvarlatılmış profilini tamamlayan eliptik biçimli gövde camları ile birlikte çok doğal bir forma sahip görünüyor.

Oceanco Y715...

Deniz testlerine geçtiğimiz yılın son günlerinde başlanılan Oceanco Y715'in yanı sıra, Hollanda'nın Zwijndrecht kentinde, halen üretimine devam edilen 106 metrelik yelkenli Y712’nin palamarda olduğu biliniyor.

Fotoğraflar : Dutch Yachting


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.