Satılık Tekneler

Oceanco için 87 metrelik tasarım, Colosseum
02.12.2015 Oceanco için 87 metrelik tasarım, Colosseum
Team for Design firması, Oceanco tersanesi için 86,7 metre boy uzunluğuna sahip bir konsept süperyat tasarladı. Colosseum adı verilen devasa tasarım, hali hazırda Oceanco tarafından üretilmiş ve kullanılmaya devam eden bir gövdenin çizgileri üzerine geliştirildi.

Colosseum

Geniş kavisler halinde gelen süperyatın kıç güvertelerinin çizgileri, Antik Roma’nın amfi tiyatrolarının heybetli kıvrımlarından esinlenilerek ortaya çıkarılmış. 

Büyük camların tercih edildiği süperyat tasarımında, kıç güvertede yer alan yüzme havuzu da camlarla çevrilmiş. Havuzun altında ise su seviyesinde, yine camlarla çevrili ve panaromik manzaraya sahip olan sağlık merkezi yer alıyor. 

Colosseum-1

Süperyatın master ve VIP suitlerinde, dışarıya doğru katlanarak açılan balkonlar mevcut. Tamamen siyah renkli bu teras kapakları, adeta tasarımın imzası niteliğinde. Dikey burnunun yansımaları gibi görünen dikey kamara camları da, tasarımın bir diğer temel unsuru olarak göze çarpıyor. 

Süperyat Colosseum’un diğer yüzme havuzu ise güneş güvertesinde konumalanıyor. Güvertede aynı zamanda tam donanımlı bar ve gözlem bölümü de mevcut. 

Colosseum-2

Geniş tekne sahibi kamarası, iki adet VIP suiti ve dört misafir kamaralarında toplam 14 kişi konaklayabiliyor. Misafirler ve süperyatla ilgilenmek üzere görev yapan tayfa için ise 28 kişilik konaklama kapasitesi mevcut. 

Colosseum, ikiz MTU 20V 4000M ana makinelere sahip olmak üzere tasarlanmış. Süperyatın maksimum sürati 18,5 knot olarak açıklanıyor. Süperyatta ek olarak helikopter pisti, 10,5 metrelik bir servis botu ve 11 metrelik bir sürat teknesi taşıma alanları da tasarlanmış.
 
www.oceancoyacht.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.