Satılık Tekneler

OCEA - Commuter 90
30.11.2015 OCEA - Commuter 90
Fransız tersane OCEA, Commuter 90 için kontrat imzaladı. Commuter 90’ın yapımı önceden başlamıştı.

Güçlü, dayanıklı ve bir o kadar da sade bir motoryat olan Commuter 90, Joubert – Nivelt tarafından tasarlandı. Uzun menzilli seyirler yapabilme amacıyla geliştirilen tasarım, 4 bin deniz mili mesafeyi 10 knot süratle katedebiliyor. Maksimum sürati ise 15 knot olarak belirtiliyor. 

ocea-commuter 90

Maksimum su kesimi 1,75 metre olan Commuter 90, sığ sularda keşif yapabilmeye imkan tanıyor. Güçlendirilmiş gövdesi sayesinde buzullarda da seyir yapabilen motoryat, dünyanın en ilgi çekici buzul coğrafyalarını da keşfedebilmek için tasarlandı. 

Commuter 90 motoryatın yaşam alanları, Pierre Frutschi tarafından tasarlandı. Dümen istasyonunun hemen arkasında yer alan panaromik salonu, tavandan yere kadar uzanan camları sayesinde, misafirlere manzaranın tadını sonuna kadar çıkarabilmesini sağlıyor. Dört adet çift kişilik misafir kamarası bulunan motoryatta, ek olarak tayfa kamarası da yer alıyor. 

Commuter 90 şu anda, OCEA’nın Les Sables d’Olonne kentindeki tesisinde inşa ediliyor. Planlanan teslimat tarihi 2016’nın yaz sezonu olarak belirtiliyor. 

OCEA’nın Commuter serisi motoryatları, uzun seyirler ve aile gezileri için ortaya çıkarılmış bir seri. Önceki yüzyılda ‘commuter’ olarak anılan ve New York bölgesinde sıkça kullanılan yatlardan ilham alınarak geliştirilmiş. ‘Commuter’ tipi motoryatlar, zengin finansçılar tarafından 1900’lerde sıkça tercih edilmiş. Bu zengin iş adamları, motoryatlarını evlerinin önüne bağlayıp ofislerine ulaşmak amacıyla kullanmışlar. 1902’den itibaren, Manhattan Adası’na yoğun bir deniz trafiği oluşturmak suretiyle, sahiplerini işlerine taşımak için günde iki defa seyir yapan motoryatlar olarak popülerlik kazanmış.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder