Satılık Tekneler

Numarine 60 Flybridge Projesi Almanya’da Görücüye Çıktı
25.01.2015 Numarine 60 Flybridge Projesi Almanya’da Görücüye Çıktı
Numarine 60 Flybridge projesi 17 – 25 Ocak 2015 tarihleri arasında açık olan Dusseldorf International Boat Show’da ilk kez sergilendi. İlk kez görücüye çıkan teknenin üç adet satışının gerçekleştiği açıklandı.

Numarine 60 Flybridge Almanya’da Görücüye Çıktı

Numarine tarafından yapılan açıklamada, satışı yapılan üç tekneden ilkinin halen üretimde olduğu, hardtop versiyonunun ise bu yılın ilerleyen bölümünde açıklanacağı belirtildi. 18,4 metre – 60.4 foot motoryatın genişliği ise 5,15 metre. Lansmanı yapılan yeni Numarine 60 Flybridge, tersanenin ürettiği diğer teknelere benzer çizgilere sahip.

Numarine 60 Flybridge Almanya’da Görücüye Çıktı

60 foot kategorisinin en çok tercih edilen motoryatı Flybridge 60’ın tasarımını, konseptten de sorumlu olan Can Yalman yaptı. Projede gemi inşa mühendisliği Umberto Tagliavini’nin, yapım mühendisliği ise Gurit imzasını taşıyor.

Numarine 60 Flybridge üretiminde, ağırlığın azaltılması ve sağlam bir yapıya ulaşabilmek için vakum infüzyon kompozit yapım tekniği kullanıldı. Maksimum 35 knot ve 28 knot seyir hızına sahip olan motoryatta daha düşük güçte motorlar kullanılarak, yakıt tüketimi ve bakım masrafları azaltılarak, rakipleri ile büyük bir fiyat rekabeti yapma fırsatı elde ediliyor.

Numarine 60 Flybridge Almanya’da Görücüye Çıktı

Numarine tersanesi kurucusu ve CEO’su Ömer Malaz, Dusseldorf International Boat Show’un kapanışında fuarda elde ettikleri başarının kendilerini gururlandığını söyleyerek; “Numarine 60 Flybridge motoryatında IPS cihazları kullandık, bunun sonucunda makine dairesinde büyük alanı boşalttık. Bu hacmi ise yakıt tankı için kullanarak yeni teknelerinin menzilini uzattık. Yeni Numarine 60 Flybridge bu anlamda artık gerçek bir uzun yol, gezi teknesi oldu.” dedi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.