Satılık Tekneler

Numarine 60 Flybridge
16.02.2016 Numarine 60 Flybridge
Numarine 60 Flybridge süperyatının dünya tanıtımı 13 - 21 Şubat tarihleri arasında açık olacak CNR Avrasya Boat Show’da yapıldı. 18.4 metre uzunluğunda ve 5.15 metre genişliğindeki Numarine 60 Flybridge, Türk tersanenin ürettiği dünya pazarlarında saygın bir yer edinmiş, serinin sahip olduğu sportif ortak cesur tasarım çizgilerinde. Geniş açık alanlar ve aydınlık iç mekanlar, Numarine tersanesinin geleneksel ve karakteristik özelliklerini taşıyor.

Numarine-60-Flybridge

Numarine 60 Flybridge
, 60 feet kategorisinde en yüksek hacme sahip yat olarak, Numarine tasarımcısı Can Yalman tarafından tasarlandı. Can Yalman projenin konseptinden, çizgisinden ve iç dekorasyonundan sorumlu oldu. Gemi inşa mühendisi Umberto Tagliavini ve Gurit ise yapısal mühendisliği üstlendi.

Numarine-60-Flybridge-2

Flybridge 60'ın bu kadar başarılı olmasındaki en önemli unsur, Numarine tersanesinin kullandığı vakum infüzyon yapım tekniği sayesindeki, hafif ve sağlam gövdesi.

Numarine-60-Flybridge-

Konfor ve coşku, Numarine Flybridge 60’ın iç dekorasyonunda temel kurallar olarak ele alındı. Üç konuk kamarasının her biri çok geniş ve kendi bağımsız banyoları ile bu boyutun çok üstünde yatlarda görmeye alıştığımız ölçülerde.

Numarine-60-Flybridge-4

Flybridge 60, tamamen LED aydınlatma ile donatılmış ilk Numarine süperyatı. Tasarımcıların açıklamalarına göre, bundan sonra İstanbul’daki tersaneden çıkacak olan tüm yatlarda aynı teknolojinin kullanılacağını söylüyorlar.

Numarine-60-Flybridge-5

Süperyatın iç dekorasyonunda cam, deri paslanmaz çelik kullanılarak sade ve ferahlatıcı ortam oluşturulmuş. Mutfak, açık büfe yemekler için de kullanılabilecek bir bar ile bölünerek ana salonla bütünleştirilmiş. 

Numarine-60-Flybridge-6

Numarine 60 Flybridge, performansını iki adet Volvo Penta IPS 950 motordan alıyor. Maksimum 35 knot hıza çıkabilen süperyatın 28 knot seyir hızı bulunuyor. Daha düşük güçlerdeki motor kullanılması durumunda, yakıt tüketimi ve bakım masrafları daha da düşecektir. 

Numarine-60-Flybridge-7

IPS kullanımı yerden tasarruf için çok önemli. Bu sayede konaklama alanı açılmakta. Daha küçük boyutlu olması sayesinde, makine dairesinde az yer kaplayacak. Bunun sonucunda da yakıt tankı büyütülerek, yatın menzili arttırılabilir. IPS sistemi kullanılması sayesinde yakıt tüketimini % 30, karbon emisyonunu % 30, gürültü seviyesini % 50, seyir menzilini % 40 aşağı düşürmenin yanı sıra, yatın hızını arttırmakta ve denizde daha güvenli kullanımı sağlanmaktadır.

Numarine-60-Flybridge-8

İlk modele IPS sistemi olarak IPS950 monte edildi. IPS1200 ise bir başka opsiyon. Standart fiyat listesinde, şaft versiyonu MAN 1000 veya Volvo 900 motor seçenekleri sunuluyor. Süperyatta iki adet 2xMAN 1200 HP motor kullanılması durumunda, 36,5 knot maksimum hıza çıkabilecek. Numarine Flybridge 60, pazara çok rekabetçi bir fiyat ile sunuluyor (1.290.000 Euro).YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder