Satılık Tekneler

Norveç’te 7 Dünya Rekoru
24.11.2016 Norveç’te 7 Dünya Rekoru Bir kaç hafta önce İngiltere’de düzenlenen “Coniston Records Week” organizasyonu sonrasında, bu kez de geçtiğimiz hafta sonu Norveç’in Kilsund bölgesinde başka rekor denemeleri yapıldı. Dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenen rekor denemeleri haftası organizasyonları, yarış sezonunun kapanması sonrasında önce İngiltere’de sonra da Norveç’te düzenlendi.

Norveç’te 7 Dünya Rekoru

Norveçli pilot Frode Sundsdal, inanılmaz dört dünya rekorunu UIM Aquabike GP 1, 2, 3 & 4 sınıflarında elde etti. Ancak denediği Enduro 1h - UIM F2 sınıflarının rekorlarını kırmayı başaramadı. Frode Sundsdal tüm gün boyunca farklı teknelere binip inerken, bir yandan da dünya rekorlarını peşi sıra kırmayı başardı. Başarılı pilot, dört farklı sınıfta dünya rekoruna ismini yazarak bir ilke imza attı.

Norveç’te 7 Dünya Rekoru2

Offshore UIM Class 3A sınıfında Inge Lund dünya rekorunu, saatte 74.01 milden, 3,19 mil daha geliştirerek yeni rekoru saatte 77,20 mil ile kırdılar. Bir önceki rekor ise, İngiltere’deki “Coniston Records Week” organizasyonunda Jack Bobin tarafından kırılmıştı.

Offshore UIM Class 3B sınıfındaki rekor, Norveçli Jonas Hansen tarafından İsveçli Fredrik Groth Fyrö’nün dünya rekoru 1,77 mil geliştirilerek saatte 86,82 mil ile kırıldı.

Norveç’te 7 Dünya Rekoru3

UIM P750 ThunderCat Pro - Stock sınıfında ise, dünya hız rekoru geçen yıl 105 Dünya Şampiyonu James Tapp tarafından saatte 62,99 mil ile kırılmıştı. Norveçli pilot Torstein Skaali rekoru 5,76 mil geliştirdi ve yeni rekorun 68,75 mil ile sahibi oldu.

Hafta sonunda kırılan dünya rekorları ile ilgili olarak hakemlerin ve UIM komiserlerinin hazırlayacakları raporlar sonrasında, UIM yetkili komitelerince onaylandıktan sonra resmiyet kazanacak. 

Norveç’te 7 Dünya Rekoru4

Yeni Dünya Hız Rekorları
Offshore
UIM Class 3A - Dünya Hız Rekoru - 77.20 mph / A66 - Inge Lund - Adrian Aasvik
Eski Rekor - 74.01 mph - Jack Bobin (GBR)
 
UIM Class 3B - Dünya Hız Rekoru - 86.82 mph / B94 - Jonas Hansen - Tomas Martinsen
Eski Rekor - 85.05 mph - Fredrik Groth Fyrö (SWE)

Circuit
UIM P750 ThunderCat Pro - Stock - Dünya Hız Rekoru - 68.75 mph / Torstein Skaali - Rasmus Söderholm
Old Record - 62.99 mph - James Tapp (GBR)
 
Aquabike
UIM Aquabike GP 1 – Dünya Hız Rekoru – Frode Sundsdal
UIM Aquabike GP 2 – Dünya Hız Rekoru – Frode Sundsdal
UIM Aquabike GP 3 – Dünya Hız Rekoru – Frode Sundsdal
UIM Aquabike GP 4 – Dünya Hız Rekoru – Frode SundsdalYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder